Tide API (8.x-2.0) - en to ur translation catalogue (7 entries)

en: Status
ur: حالت

en: Settings
ur: ترتیبات

en: Name
ur: نام

en: Node ID
ur: نوڈ آئی ڈی

en: Label
ur: عنوان

en: Node
ur: نوڈ

en: Active
ur: فعال
