Tide Landing Page (2.0.6) - en to ar translation catalogue (34 entries)

en: Title
ar: العنوان

en: Body
ar: المتن

en: Status
ar: الحالة

en: Description
ar: الوصف

en: On
ar: في

en: Tags
ar: وسوم

en: Date
ar: التاريخ

en: Links
ar: روابط

en: Link
ar: رابط

en: Image
ar: الصورة

en: Name
ar: الاسم

en: Summary
ar: الملخص

en: Component
ar: عنصر

en: Components
ar: المكونات

en: Email
ar: البريد الإلكتروني

en: Logo
ar: الشعار

en: Off
ar: إيقاف

en: Custom
ar: مخصص

en: Location
ar: الموضع

en: Items
ar: أخبار

en: Thumbnail
ar: النسخة المصغرة

en: Media
ar: ميديا

en: Address
ar: العنوان

en: Events
ar: الفعاليات

en: Profile
ar: ملفات المستخدمين

en: Source
ar: المصدر

en: Topic
ar: المناقشة

en: Buttons
ar: الأزرار

en: White
ar: أبيض

en: Style
ar: نمط

en: Standard
ar: معياري

en: Gallery name
ar: اسم المعرض

en: Featured
ar: متميز

en: Card
ar: بطاقة
