Tide Landing Page (2.0.6) - en to cy translation catalogue (29 entries)

en: Title
cy: Pennawd

en: Body
cy: Corff

en: Status
cy: Statws

en: Description
cy: Disgrifiadau

en: On
cy: Ymlaen

en: Tags
cy: Tagiau

en: Date
cy: Dyddiad

en: Links
cy: Dolenni

en: Link
cy: Dolen

en: Image
cy: Delwedd

en: Name
cy: Enw

en: Component
cy: Cydran

en: Off
cy: I ffwrdd

en: Custom
cy: Addasu

en: Location
cy: Lleoliad

en: Items
cy: Eitemau

en: Thumbnail
cy: Disgrifiad Cryno

en: Media
cy: Cyfryngau

en: Phone
cy: ffôn

en: Address
cy: Cyfeiriad

en: Events
cy: Digwyddiadau

en: Profile
cy: Proffil

en: Topic
cy: Testun

en: Style
cy: Arddull

en: Image Gallery
cy: Galeri delwedd

en: Webform
cy: Ffurf gwe

en: Image gallery
cy: Galeri delwedd

en: Grey
cy: Llwyd

en: Gallery name
cy: Enw galeri
