Tide Landing Page (2.0.6) - en to de translation catalogue (58 entries)

en: Title
de: Titel

en: Body
de: Textkörper

en: Description
de: Beschreibung

en: On
de: An

en: Date
de: Datum

en: Image
de: Bild

en: Background Image
de: Hintergrundbild

en: Summary
de: Zusammenfassung

en: Component
de: Komponente

en: Components
de: Komponenten

en: Email
de: E-Mail

en: Off
de: Aus

en: Custom
de: Benutzerdefiniert

en: Location
de: Ort

en: Items
de: Elemente

en: Thumbnail
de: Miniaturbild

en: Media
de: Medien

en: Phone
de: Telefonnummer

en: Address
de: Adresse

en: Events
de: Veranstaltungen

en: Phone Number
de: Telefonnummer

en: Profile
de: Profil

en: Source
de: Quelle

en: Topic
de: Thema

en: Link Text
de: Link-Text

en: White
de: Weiß

en: Style
de: Darstellung

en: Related links
de: Darauf bezogene Links

en: Image Gallery
de: Bildergalerie

en: News
de: Neuigkeiten

en: Webform
de: Webformular

en: Image gallery
de: Bildergalerie

en: Grey
de: Grau

en: Gallery name
de: Galeriename

en: Featured
de: Hervorheben

en: Postal Address
de: Postadresse

en: Paragraph
de: Seitenabschnitt

en: Campaign
de: Kampagne

en: No image
de: Kein Bild

en: Phones
de: Telefone

en: Light
de: Hell

en: Call to action
de: Call-to-Action

en: Card
de: Karte

en: Default appearance
de: Standard-Darstellung

en: Data table
de: Datentabelle

en: Date Range
de: Datumsbereich

en: Search Block
de: Suche-Block

en: Dark
de: Dunkel

en: Content limited to @limit characters, remaining: <strong>@remaining</strong>
de: Eingabe begrenzt auf @limit Zeichen, verbleibend: <strong>@remaining</strong>

en: Paragraphs
de: Seitenabschnitte

en: Featured Image
de: Ausgewähltes Bild

en: Landing Page
de: Kampagnenseite

en: Placeholder text
de: Platzhaltertext

en: Contact us
de: Kontaktieren Sie uns

en: Social sharing
de: Teilen über Soziale Netzwerke

en: Hero image
de: Hero-Bild

en: Custom Block Library
de: Bibliothek benutzerdefinierter Blöcke

en: Introduction text
de: Einleitungstext
