Tide Landing Page (2.0.6) - en to hi translation catalogue (33 entries)

en: Title
hi: शीर्षक

en: Body
hi: मुख्य भाग

en: Status
hi: अवस्था

en: Description
hi: उल्लेख

en: On
hi: चालू

en: Tags
hi: उपनाम

en: Date
hi: तारीख

en: Links
hi: लिंक

en: Link
hi: कड़ी

en: Image
hi: चित्र

en: Name
hi: नाम

en: Summary
hi: सारांश

en: Component
hi: अंग

en: Components
hi: पुर्ज़े

en: Email
hi: ईमेल

en: Logo
hi: प्रतीक चिन्ह

en: Off
hi: बंद

en: Custom
hi: मनपसंद

en: Location
hi: स्थान

en: Items
hi: वस्तुएं

en: Media
hi: मीडिया

en: Phone
hi: फ़ोन

en: Address
hi: पता

en: Profile
hi: रुपरेखा

en: Facebook
hi: फेसबुक

en: Source
hi: स्रोत

en: Topic
hi: विषय

en: Buttons
hi: बटन

en: Style
hi: अंदाज

en: Standard
hi: मानक

en: Featured
hi: प्रदर्शित

en: Phones
hi: फ़ोन

en: Card
hi: कार्ड
