Tide Landing Page (2.0.6) - en to id translation catalogue (33 entries)

en: Title
id: Judul

en: Body
id: Isi

en: Description
id: Deskripsi

en: On
id: Pada

en: Tags
id: Tag

en: Date
id: Tanggal

en: Links
id: Tautan-tautan

en: Link
id: Tautan

en: Image
id: Gambar

en: Name
id: Nama

en: Summary
id: Ringkasan

en: Component
id: Komponen

en: Components
id: Komponen

en: Off
id: Matikan

en: Custom
id: Tersuai

en: Location
id: Lokasi

en: Items
id: Item

en: Thumbnail
id: Miniatur

en: Phone
id: Telepon

en: Address
id: Alamat

en: Events
id: Acara

en: Profile
id: Profil

en: Source
id: Sumber

en: Topic
id: Topik

en: Buttons
id: Tombol

en: White
id: Putih

en: Style
id: Gaya

en: Standard
id: Standar

en: News
id: Berita

en: Grey
id: Abu-abu

en: Featured
id: Pilihan

en: Card
id: Kartu

en: Contact us
id: Kontak kami
