Tide Landing Page (2.0.6) - en to is translation catalogue (30 entries)

en: Title
is: Titill

en: Body
is: Meginmál

en: Status
is: Staða

en: Description
is: Lýsing

en: On
is: Virkjað

en: Tags
is: Efnisorð

en: Date
is: Dagsetning

en: Links
is: Hlekkir

en: Link
is: Hlekkur

en: Image
is: Mynd

en: Name
is: Nafn

en: Background Image
is: Bakgunnsmynd

en: Summary
is: Samantekt

en: Component
is: Íhlutur

en: Components
is: Íhlutir

en: Email
is: Netfang

en: Logo
is: Táknmynd

en: Off
is: Af

en: Custom
is: Sérsniðið

en: Location
is: Staðsetning

en: Items
is: Hlutir

en: Thumbnail
is: Smámynd

en: Media
is: Margmiðlunarefni

en: Phone
is: Sími

en: Address
is: Heimilisfang

en: Events
is: Viðburðir

en: Topic
is: Umræðuefni

en: Style
is: Stíll

en: News
is: Fréttir

en: Image gallery
is: Myndasafn
