Tide Landing Page (2.0.6) - en to it translation catalogue (34 entries)

en: Title
it: Titolo

en: Body
it: Corpo

en: Status
it: Stato

en: Description
it: Descrizione

en: On
it: Acceso

en: Tags
it: Etichette

en: Date
it: Data

en: Links
it: Collegamenti

en: Image
it: Immagine

en: Name
it: Nome

en: Summary
it: Sommario

en: Component
it: Componente

en: Components
it: Componenti

en: Email
it: E-mail

en: Off
it: Spento

en: Custom
it: Personalizzato

en: Location
it: Posizione

en: Items
it: Elementi

en: Thumbnail
it: Miniatura

en: Phone
it: Telefono

en: Address
it: Indirizzo

en: Profile
it: Profilo

en: Source
it: Sorgente

en: Topic
it: Argomento

en: Buttons
it: Pulsanti

en: White
it: Bianco

en: Style
it: Stile

en: Image gallery
it: Galleria immagini

en: Featured
it: In evidenza

en: Paragraph
it: Paragrafo

en: Light
it: Chiaro

en: Date Range
it: Intervallo di date

en: Dark
it: Scuro

en: Paragraphs
it: Paragrafi
