Tide Landing Page (2.0.6) - en to ja translation catalogue (41 entries)

en: Title
ja: タイトル

en: Body
ja: 本文

en: Status
ja: 状態

en: Description
ja: 説明

en: On
ja: オン

en: Tags
ja: タグ

en: Date
ja: 日付

en: Links
ja: リンク

en: Link
ja: リンク

en: Image
ja: 画像

en: Name
ja: 名前

en: Background Image
ja: 背景画像

en: Summary
ja: 概要

en: Component
ja: コンポーネント

en: Components
ja: コンポーネント

en: Email
ja: メール

en: Logo
ja: ロゴ

en: Off
ja: オフ

en: Custom
ja: カスタム

en: Location
ja: 場所

en: Items
ja: アイテム

en: Thumbnail
ja: サムネイル

en: Media
ja: メディア

en: Phone
ja: 電話番号

en: Address
ja: 住所

en: Events
ja: イベント

en: Banner
ja: バナー

en: Profile
ja: プロフィール

en: Source
ja: ソース

en: Topic
ja: トピック

en: Buttons
ja: ボタン

en: White
ja: 白

en: Style
ja: スタイル

en: Standard
ja: 標準

en: Webform
ja: ウェブフォーム

en: Image gallery
ja: 画像のギャラリー

en: Featured
ja: 主な

en: Metatags
ja: メタタグ

en: Card
ja: カード

en: Paragraphs
ja: パラグラフ

en: Instagram
ja: インスタグラム
