Tide Landing Page (2.0.6) - en to ku translation catalogue (20 entries)

en: Title
ku: ناونیشان

en: Body
ku: ناوەڕۆک

en: Status
ku: ڕەوش

en: Description
ku: دەربارە

en: Tags
ku: تاگەکان

en: Date
ku: ڕێکەوت

en: Link
ku: بەستەر

en: Image
ku: وێنە

en: Name
ku: ناو

en: Summary
ku: کورتە

en: Email
ku: ئیمێل

en: Logo
ku: لۆگۆ

en: Custom
ku: درووستکراو

en: Location
ku: شوێن

en: Items
ku: بڕگەکان

en: Media
ku: ڕەنگاڵە

en: Profile
ku: زانیاری تایبه‌تی

en: Source
ku: سەرچاوە

en: Topic
ku: بابەت

en: Standard
ku: ستاندارد
