Tide Landing Page (2.0.6) - en to tr translation catalogue (37 entries)

en: Title
tr: Başlık

en: Body
tr: Gövde

en: Status
tr: Durum

en: Description
tr: Açıklama

en: On
tr: Açık

en: Tags
tr: Etiketler

en: Date
tr: Tarih

en: Links
tr: Bağlantılar

en: Link
tr: Bağlantı

en: Image
tr: Resim

en: Name
tr: İsim

en: Summary
tr: Özet

en: Component
tr: Bileşen

en: Components
tr: Bileşenler

en: Email
tr: E-posta

en: Off
tr: Kapalı

en: Custom
tr: Özel

en: Location
tr: Konum

en: Items
tr: Öğeler

en: Thumbnail
tr: Küçük görsel

en: Media
tr: Medya

en: Phone
tr: Telefon

en: Address
tr: Adres

en: Events
tr: Etkinlikler

en: Phone Number
tr: Telefon

en: Profile
tr: Profil

en: Source
tr: Kaynak

en: Topic
tr: Konu

en: Buttons
tr: Düğmeler

en: White
tr: Beyaz

en: Style
tr: Biçem (stil)

en: Standard
tr: Standart

en: Featured
tr: Öne çıkan

en: Paragraph
tr: Paragraf

en: Card
tr: Kart

en: Date Range
tr: Tarih Aralığı

en: Landing Page
tr: Açılış Sayfası
