Tide Landing Page (2.0.6) - en to uk translation catalogue (62 entries)

en: Title
uk: Заголовок

en: Body
uk: Вміст

en: Status
uk: Стан

en: Description
uk: Опис

en: On
uk: Увімкнено

en: Tags
uk: Теґи

en: Date
uk: Дата

en: Links
uk: Посилання

en: Link
uk: Посилання

en: Image
uk: Зображення

en: Name
uk: Назва (ім'я)

en: Background Image
uk: Зображення тла

en: Summary
uk: Резюме

en: Component
uk: Компонент

en: Components
uk: Компоненти

en: Email
uk: Електронна пошта

en: Logo
uk: Логотип

en: Off
uk: Вимкнено

en: Custom
uk: Власний

en: Location
uk: Місце розташування

en: Items
uk: Елементи

en: Thumbnail
uk: Мініатюра

en: Media
uk: Медіа

en: Phone
uk: Телефон

en: Address
uk: Адреса

en: Events
uk: Події

en: Banner
uk: Банер

en: Phone Number
uk: Номер телефону

en: Profile
uk: Профіль

en: Source
uk: Джерело

en: Topic
uk: Тема

en: Link Text
uk: Текст посилання

en: Buttons
uk: Кнопки

en: White
uk: Білий

en: Style
uk: Стиль

en: Related links
uk: Пов'язані посилання

en: Standard
uk: Стандарт

en: Image Gallery
uk: Галерея зображень

en: News
uk: Новини

en: Webform
uk: Вебформа

en: Image gallery
uk: Галерея зображень

en: Grey
uk: Сірий

en: Gallery name
uk: Назва галереї

en: Featured
uk: Пов’язане

en: Postal Address
uk: Поштова адреса

en: Paragraph
uk: Абзац

en: Campaign
uk: Кампанія

en: Twitter
uk: Твітер

en: No image
uk: Зображення відсутнє

en: Phones
uk: Телефони

en: Metatags
uk: Мета-теги

en: Light
uk: Світла

en: Card
uk: Картка

en: Date Range
uk: Діапазон дат

en: Search Block
uk: Блок пошуку

en: Dark
uk: Темний

en: Social Media
uk: Соціальні мережі

en: Header links
uk: Посилання верхнього колонтитулу

en: Content limited to @limit characters, remaining: <strong>@remaining</strong>
uk: Обмеження матеріалу у символах - @limit, залишилось - <strong>@remaining</strong>

en: Paragraphs
uk: Абзаци

en: Placeholder text
uk: Текст заповнювача

en: Custom Block Library
uk: Бібліотека власних блоків
