Tide Landing Page (8.x-1.2) - en to kn translation catalogue (33 entries)

en: Title
kn: ಶೀರ್ಷಿಕೆ

en: Body
kn: ವಿವರಣೆ , ವಿಷಯ ,ಮಾಹಿತಿ

en: Description
kn: ವರ್ಣನೆ

en: On
kn: ಚಾಲಿತ

en: Tags
kn: ಟ್ಯಾಗ್‍ಗಳು

en: Date
kn: ದಿನಾಂಕ

en: Links
kn: ಸಾಲುಗಳು

en: None
kn: ಯಾವುದೂ ಇಲ್ಲ

en: Link
kn: ಕೊಂಡಿ

en: Image
kn: ಚಿತ್ರ

en: Name
kn: ಹೆಸರು

en: Summary
kn: ಸಾರಾಂಶ

en: Theme
kn: ಪರಿಸರವಿನ್ಯಾಸ

en: Component
kn: ಘಟಕ

en: Email
kn: ಇಮೇಲ್

en: Off
kn: ಜಡ

en: Location
kn: ತಾಣ

en: Media
kn: ಮಾಧ್ಯಮ

en: Phone
kn: ದೂರವಾಣಿ

en: Address
kn: ವಿಳಾಸ

en: Events
kn: ಕಾರ್ಯಕ್ರಮಗಳು

en: Navigation
kn: ಸಂಚಾರ

en: Basic
kn: ಮೂಲಭೂತ

en: Phone Number
kn: ದೂರವಾಣಿ ಸಂಖ್ಯೆ

en: Source
kn: ಆಕರ

en: Topic
kn: ವಿಷಯ

en: White
kn: ಶ್ವೇತ

en: Style
kn: ಶೈಲಿ

en: News
kn: ಸಮಾಚಾರ

en: Paragraph
kn: ಪ್ಯಾರಾಗ್ರಾಫ್

en: Twitter
kn: ಟ್ವಿಟ್ಟರ್

en: Light
kn: ತಿಳಿಯಾದ

en: Accordion
kn: ಅಕಾರ್ಡಿಯಾನ್
