Tide Media (8.x-1.3) - en to tr translation catalogue (43 entries)

en: Title
tr: Başlık

en: Body
tr: Gövde

en: On
tr: Açık

en: File
tr: Dosya

en: Advanced options
tr: Gelişmiş seçenekler

en: Date
tr: Tarih

en: Reset
tr: Sıfırla

en: Link
tr: Bağlantı

en: Image
tr: Resim

en: Center
tr: Merkez

en: Name
tr: İsim

en: Summary
tr: Özet

en: Length
tr: Uzunluk

en: Audio
tr: Ses

en: Text
tr: Metin

en: Embedded
tr: Gömülü

en: Off
tr: Kapalı

en: Published
tr: Yayında

en: Media
tr: Medya

en: Desc
tr: Azalan

en: Sort by
tr: Sıralama anahtarı

en: Topic
tr: Konu

en: Alignment
tr: Hizalama

en: Caption
tr: Başlık

en: Left
tr: Sol

en: Right
tr: Sağ

en: Document
tr: Belge

en: Unpublished
tr: Yayında değil

en: Apply
tr: Uygula

en: Timeline
tr: Timeline (Zaman Şeridi)

en: Timelines
tr: Zaman Şeritleri

en: Offset
tr: Başlangıç değeri

en: Video file
tr: Video dosyası

en: Download URL
tr: İndirme bağlantısı

en: Items per page
tr: Sayfa başına öğe sayısı

en: - All -
tr: - Tümü -

en: Library
tr: Kütüphane

en: Select any filter and click on Apply to see results
tr: Herhangi bir süzgeç seçin ve sonuçları görmek için Uygula'ya tıklayın

en: Video URL
tr: Video URL adresi

en: Asc
tr: Artan

en: Master
tr: Ana (master)

en: Media type
tr: Medya tipi

en: Select media
tr: Medya seç
