Tide Media (8.x-2.0) - en to hi translation catalogue (35 entries)

en: Title
hi: शीर्षक

en: Body
hi: मुख्य भाग

en: Delete
hi: मिटायें

en: Audience
hi: दर्शक

en: On
hi: चालू

en: File
hi: फ़ाइल

en: Advanced options
hi: विस्तारित विकल्प

en: Date
hi: तारीख

en: Reset
hi: दोबारा से स्थापित करें|

en: Link
hi: कड़ी

en: Image
hi: चित्र

en: Center
hi: मध्य

en: Name
hi: नाम

en: Summary
hi: सारांश

en: Length
hi: लंबाई

en: Audio
hi: आवाज

en: Text
hi: लेख

en: Off
hi: बंद

en: Published
hi: प्रकाशित

en: Media
hi: मीडिया

en: Desc
hi: अवरोही

en: Sort by
hi: क्रमबद्ध द्वारा

en: Topic
hi: विषय

en: Alignment
hi: संरेखण

en: Caption
hi: शीर्षक

en: Left
hi: बाएं

en: Right
hi: दाएं

en: Document
hi: दस्तावेज़

en: Unpublished
hi: अप्रकाशित

en: Apply
hi: लागू करें

en: About
hi: के बारे में

en: Items per page
hi: विषय प्रति पृष्ठ

en: - All -
hi: -सभी-

en: Library
hi: लाइब्रेरी

en: Video URL
hi: वीडियो यूआरएल
