Tide News (8.x-1.2) - en to cy translation catalogue (9 entries)

en: Body
cy: Corff

en: On
cy: Ymlaen

en: Tags
cy: Tagiau

en: Date
cy: Dyddiad

en: Links
cy: Dolenni

en: Link
cy: Dolen

en: Off
cy: I ffwrdd

en: Location
cy: Lleoliad

en: Topic
cy: Testun
