Tide News (8.x-1.2) - en to eu translation catalogue (8 entries)

en: Body
eu: Gorputza

en: Tags
eu: Etiketak

en: Date
eu: Data

en: Links
eu: Estekak

en: Link
eu: Esteka

en: Location
eu: Kokalekua

en: Topic
eu: Gaia

en: News
eu: Berriak
