Tide News (8.x-1.2) - en to fr translation catalogue (12 entries)

en: Body
fr: Corps

en: On
fr: Activé

en: Tags
fr: Étiquettes

en: Links
fr: Liens

en: Link
fr: Lien

en: Off
fr: Désactivé

en: Location
fr: Emplacement

en: Department
fr: Département

en: Topic
fr: Sujet

en: News
fr: Nouvelles

en: Metatags
fr: Balises meta (Meta tags)

en: Content limited to @limit characters, remaining: <strong>@remaining</strong>
fr: Contenu limité à @limit caractères, restant : <strong>@remaining</strong>
