Tide News (8.x-1.2) - en to fa translation catalogue (9 entries)

en: Body
fa: بدنه

en: On
fa: روشن

en: Tags
fa: برچسب‌ها

en: Date
fa: تاریخ

en: Links
fa: واصلیها

en: Link
fa: واصلی

en: Off
fa: خاموش

en: Location
fa: مکان

en: Topic
fa: موضوع
