Tide News (8.x-1.2) - en to ug translation catalogue (5 entries)

en: Tags
ug: خەتكۈشلەر

en: Links
ug: ئۇلانمىلار

en: Link
ug: ئۇلىنىش

en: Location
ug: ئورنى

en: Topic
ug: تېما
