Tide News (8.x-2.0) - en to pt translation catalogue (10 entries)

en: Body
pt: Corpo

en: On
pt: Ligado

en: Tags
pt: Etiquetas

en: Date
pt: Data

en: Links
pt: Ligações

en: Link
pt: Ligação

en: Summary
pt: Resumo

en: Off
pt: Desligado

en: Location
pt: Localização

en: Topic
pt: Tópico
