Tide Site (2.0.5) - en to fa translation catalogue (36 entries)

en: Title
fa: عنوان

en: Status
fa: وضعیت

en: Operations
fa: عملیات

en: Content
fa: محتوا

en: Moderated content
fa: محتوای مدیریت شده

en: Author
fa: نویسنده

en: On
fa: روشن

en: Homepage
fa: صفحه خانگی

en: Reset
fa: بازنشانی

en: Updated
fa: به‌روز

en: User
fa: کاربر

en: Content type
fa: نوع محتوا

en: Page
fa: صفحه

en: Logo
fa: آرم

en: Site
fa: سایت

en: Off
fa: خاموش

en: Published
fa: منتشر شده

en: Filter
fa: فیلتر

en: URL alias
fa: آدرس مستعار

en: Desc
fa: نزولی

en: Sort by
fa: مرتب کن بر اساس

en: author
fa: نویسنده

en: Unpublished
fa: منتشر نشده

en: Slogan
fa: شعار

en: Language neutral
fa: زبان نا‌مشخص

en: Offset
fa: جابجایی

en: No content available.
fa: هیچ محتوایی در دسترس نیست.

en: Main menu
fa: منوی اصلی

en: - Any -
fa: - هر چیزی -

en: Items per page
fa: آیتم‌ها در هر صفحه

en: - All -
fa: - همه -

en: Published status
fa: وضعیت انتشار

en: Find and manage content.
fa: یافتن و اداره محتوا.

en: Asc
fa: صعودی

en: Master
fa: مدیر

en: Get the actual content from a content revision.
fa: دریافت محتوای واقعی از یک بازنویسی محتوا.
