Tide Site (2.0.5) - en to it translation catalogue (41 entries)

en: Title
it: Titolo

en: Status
it: Stato

en: Operations
it: Operazioni

en: Content
it: Contenuto

en: Moderated content
it: Contenuto moderato

en: Author
it: Autore

en: On
it: Acceso

en: Reset
it: Ripristina

en: Updated
it: Aggiornato

en: User
it: Utente

en: Content type
it: Tipo di contenuto

en: Page
it: Pagina

en: Site
it: Sito

en: Off
it: Spento

en: Published
it: Pubblicato

en: Filter
it: Filtra

en: URL alias
it: Alias URL

en: Desc
it: Disc

en: Sort by
it: Ordina per

en: author
it: autore

en: ‹ Previous
it: ‹ Precedente

en: Next ›
it: Seguente ›

en: Unpublished
it: Non pubblicato

en: Language neutral
it: Indipendente dalla lingua

en: Offset
it: Scostamento

en: Paragraph
it: Paragrafo

en: Domains
it: Domini

en: No content available.
it: Nessun contenuto disponibile.

en: Main menu
it: Menu principale

en: - Any -
it: - Qualsiasi -

en: Items per page
it: Voci per pagina

en: - All -
it: - Tutto -

en: « First
it: « Prima

en: Last »
it: Ultima »

en: Moderation state
it: Stato moderazione

en: Published status
it: Stato pubblicazione

en: Find and manage content.
it: Trova e gestisci contenuti.

en: Master
it: Principale

en: Get the actual content from a content revision.
it: Ottieni il contenuto effettivo da una revisione del contenuto.

en: Paragraphs
it: Paragrafi

en: Find and manage content
it: Trova e gestisci contenuti
