Tide Site (2.0.5) - en to ja translation catalogue (46 entries)

en: Title
ja: タイトル

en: Status
ja: 状態

en: Operations
ja: 操作

en: Content
ja: コンテンツ

en: Moderated content
ja: モデレート中のコンテンツ

en: Author
ja: 投稿者

en: On
ja: オン

en: Homepage
ja: ホームページ

en: Reset
ja: リセット

en: Updated
ja: 更新

en: User
ja: ユーザー

en: Content type
ja: コンテンツタイプ

en: Page
ja: ページ

en: Logo
ja: ロゴ

en: Site
ja: サイト

en: Off
ja: オフ

en: Published
ja: 掲載

en: Filter
ja: フィルター

en: URL alias
ja: URLエイリアス

en: Desc
ja: 降順

en: Sort by
ja: 並び替え基準

en: author
ja: 投稿者

en: ‹ Previous
ja: ‹ 前

en: Next ›
ja: 次 ›

en: Unpublished
ja: 非掲載

en: Slogan
ja: スローガン

en: Language neutral
ja: ニュートラル言語

en: Offset
ja: オフセット

en: Domains
ja: ドメイン

en: No content available.
ja: コンテンツが見つかりません。

en: Main menu
ja: メインメニュー

en: - Any -
ja: - すべて -

en: Items per page
ja: ページ毎の件数

en: - All -
ja: - 全て -

en: « First
ja: « 最初

en: Last »
ja: 最後 »

en: Moderation state
ja: モデレーション状態

en: Published status
ja: 掲載ステータス

en: Find and manage content.
ja: コンテンツの検索と管理。

en: Footer menu
ja: フッターメニュー

en: Asc
ja: 昇順

en: Master
ja: マスター

en: Get the actual content from a content revision.
ja: コンテンツリビジョンから実際のコンテンツを取得します。

en: Paragraphs
ja: パラグラフ

en: Find and manage content
ja: コンテンツの検索と管理

en: No moderated content available. Only pending versions of content, such as drafts, are listed here.
ja: モデレート中のコンテンツはありません。下書きなどの掲載を保留しているバージョンのみがここに表示されます。
