Tide Site (2.0.5) - en to pt translation catalogue (44 entries)

en: Title
pt: Título

en: Status
pt: Estado

en: Operations
pt: Operações

en: Content
pt: Conteúdo

en: Moderated content
pt: Conteúdo moderado

en: Author
pt: Autor

en: On
pt: Ligado

en: Homepage
pt: Página Pessoal

en: Reset
pt: Reiniciar

en: Updated
pt: Atualizado

en: User
pt: Utilizador

en: Content type
pt: Tipo de conteúdo

en: Page
pt: Página

en: Logo
pt: Logótipo

en: Site
pt: Sítio

en: Off
pt: Desligado

en: Published
pt: Publicado

en: Filter
pt: Filtro

en: URL alias
pt: URL alternativo

en: Sort by
pt: Ordenar por

en: author
pt: autor

en: ‹ Previous
pt: ‹ Anterior

en: Next ›
pt: Seguinte ›

en: Unpublished
pt: Não publicado

en: Language neutral
pt: Neutro em relação ao idioma

en: Offset
pt: Deslocamento

en: Paragraph
pt: Parágrafo

en: Domains
pt: Domínios

en: No content available.
pt: Conteúdo não disponível

en: Main menu
pt: Menu principal

en: - Any -
pt: - Qualquer -

en: Items per page
pt: Itens por página

en: - All -
pt: - Todos -

en: « First
pt: « Primeira

en: Last »
pt: Última »

en: Moderation state
pt: Estado de moderação

en: Published status
pt: Estado da publicação

en: Find and manage content.
pt: Encontrar e gerir conteúdo.

en: Footer menu
pt: Menu de rodapé

en: Master
pt: Principal

en: Get the actual content from a content revision.
pt: Obter o conteúdo atual a partir de uma revisão de conteúdo.

en: Find and manage content
pt: Encontrar e gerir conteúdo

en: Find and moderate content.
pt: Pesquisar e moderar conteúdo.

en: No moderated content available. Only pending versions of content, such as drafts, are listed here.
pt: Nenhum conteúdo moderado disponível. Apenas versões pendentes de conteúdo, como rascunhos, são listadas aqui.
