Tide Site (2.0.5) - en to tr translation catalogue (44 entries)

en: Title
tr: Başlık

en: Status
tr: Durum

en: Operations
tr: İşlemler

en: Content
tr: İçerik

en: Moderated content
tr: Denetlenen içerik

en: Author
tr: Yazar

en: On
tr: Açık

en: Homepage
tr: Anasayfa

en: Reset
tr: Sıfırla

en: Updated
tr: Güncellenme

en: User
tr: Kullanıcı

en: Content type
tr: İçerik tipi

en: Page
tr: Sayfa

en: Off
tr: Kapalı

en: Published
tr: Yayında

en: Filter
tr: Süzgeç

en: URL alias
tr: URL takma adları

en: Desc
tr: Azalan

en: Sort by
tr: Sıralama anahtarı

en: author
tr: yazar

en: ‹ Previous
tr: ‹ Önceki

en: Next ›
tr: Sonraki ›

en: Unpublished
tr: Yayında değil

en: Language neutral
tr: Dil tercihsiz - özgün dil

en: Offset
tr: Başlangıç değeri

en: Paragraph
tr: Paragraf

en: Domains
tr: Alan adları

en: No content available.
tr: Hiçbir içerik mevcut değil.

en: Main menu
tr: Ana menü

en: - Any -
tr: - Herhangi -

en: Items per page
tr: Sayfa başına öğe sayısı

en: - All -
tr: - Tümü -

en: « First
tr: « İlk

en: Last »
tr: Son »

en: Moderation state
tr: Denetim durumu

en: Published status
tr: Yayın durumu

en: Find and manage content.
tr: İçeriği bul ve yönet.

en: Filtered Content
tr: Filtrelenmiş içerik

en: Footer menu
tr: Alt bilgi menüsü

en: Asc
tr: Artan

en: Master
tr: Ana (master)

en: Get the actual content from a content revision.
tr: İçerik sürümünden gerçek içeriği al.

en: Find and manage content
tr: İçeriği bulun ve yönetin

en: Find and moderate content.
tr: İçeriği bulun ve denetleyin.
