Tide Site (2.0.5) - en to hi translation catalogue (37 entries)

en: Title
hi: शीर्षक

en: Status
hi: अवस्था

en: Operations
hi: कार्यवाही

en: Content
hi: सामग्री

en: Moderated content
hi: नियंत्रित सामग्री

en: Author
hi: लेखक

en: On
hi: चालू

en: Homepage
hi: मुख पृष्ठ

en: Reset
hi: दोबारा से स्थापित करें|

en: Updated
hi: अद्यतित

en: User
hi: प्रयोक्ता

en: Content type
hi: सामग्री प्रकार

en: Page
hi: पृष्ठ

en: Logo
hi: प्रतीक चिन्ह

en: Site
hi: साइट

en: Off
hi: बंद

en: Published
hi: प्रकाशित

en: Filter
hi: फिल्टर

en: URL alias
hi: यूआरएल उपनाम

en: Desc
hi: अवरोही

en: Sort by
hi: क्रमबद्ध द्वारा

en: author
hi: लेखक

en: ‹ Previous
hi: ‹ पिछला

en: Next ›
hi: अगला ›

en: Unpublished
hi: अप्रकाशित

en: Slogan
hi: नारा

en: Language neutral
hi: भाषा निष्पक्ष

en: Main menu
hi: मुख्य मेनू

en: - Any -
hi: -कोईभी-

en: Items per page
hi: विषय प्रति पृष्ठ

en: - All -
hi: -सभी-

en: « First
hi: « पहला

en: Last »
hi: आखरी »

en: Footer menu
hi: फुटर मेनू

en: Find and manage content
hi: सामग्री ढूंढें और प्रबंधित करें

en: Find and moderate content.
hi: खोजें और मध्यम सामग्री।

en: No moderated content available. Only pending versions of content, such as drafts, are listed here.
hi: कोई मॉडरेट सामग्री उपलब्ध नहीं है। सामग्री के केवल लंबित संस्करण, जैसे ड्राफ्ट, यहां सूचीबद्ध हैं।
