Tide Site (2.0.5) - en to hu translation catalogue (48 entries)

en: Title
hu: Cím

en: Status
hu: Állapot

en: Operations
hu: Műveletek

en: Content
hu: Tartalom

en: Moderated content
hu: Moderálandó tartalmak

en: Author
hu: Szerző

en: On
hu: Be

en: Homepage
hu: Címlap

en: Reset
hu: Alaphelyzet

en: Updated
hu: Frissítve

en: User
hu: Felhasználó

en: Content type
hu: Tartalomtípus

en: Page
hu: Oldal

en: Logo
hu: Logó

en: Site
hu: Webhely

en: Off
hu: Ki

en: Published
hu: Közzétéve

en: Filter
hu: Szűrő

en: URL alias
hu: Webcímálnév

en: Desc
hu: Csökk

en: Sort by
hu: Rendezés

en: author
hu: szerző

en: ‹ Previous
hu: ‹ Előző

en: Next ›
hu: Következő ›

en: Unpublished
hu: Rejtett

en: Slogan
hu: Jelmondat

en: Sites
hu: Webhelyek

en: Language neutral
hu: Nyelvfüggetlen

en: Offset
hu: Eltolás

en: Paragraph
hu: Bekezdés

en: Domains
hu: Domének

en: No content available.
hu: Nincs elérhető tartalom.

en: Main menu
hu: Főmenü

en: - Any -
hu: - Bármely -

en: Items per page
hu: Elemek száma oldalanként

en: - All -
hu: – Mind –

en: « First
hu: « Első

en: Last »
hu: Utolsó »

en: Moderation state
hu: Moderációs állapot

en: Published status
hu: Közzététel állapota

en: Find and manage content.
hu: Tartalmakat keres és kezel.

en: Footer menu
hu: Lábléc menü

en: Asc
hu: Növ

en: Master
hu: Mester

en: Get the actual content from a content revision.
hu: Aktuális tartalom egy tartalomváltozatból.

en: Find and manage content
hu: Tartalom keresése és kezelése

en: Find and moderate content.
hu: Tartalom keresése és moderálása.

en: No moderated content available. Only pending versions of content, such as drafts, are listed here.
hu: Jelenleg nincs moderálandó tartalom: itt csak a várakozó állapotúak (például vázlatok) jelennek meg.
