Tide Site (2.0.5) - en to id translation catalogue (39 entries)

en: Title
id: Judul

en: Operations
id: Operasi

en: Content
id: Konten

en: Moderated content
id: Konten dimoderasi

en: Author
id: Penulis

en: On
id: Pada

en: Homepage
id: Laman beranda

en: Updated
id: Diperbaharui

en: User
id: Pengguna

en: Content type
id: Jenis konten

en: Page
id: Halaman

en: Site
id: Situs

en: Off
id: Matikan

en: Published
id: Dipublikasikan

en: URL alias
id: Alias URL

en: Sort by
id: Sortir dengan

en: author
id: penulis

en: ‹ Previous
id: ‹ Sebelumya

en: Next ›
id: Selanjutnya ›

en: Unpublished
id: Tidak dipublikasikan

en: Language neutral
id: Bahasa apa saja

en: Offset
id: Letak

en: Domains
id: Domain

en: No content available.
id: Tidak ada konten yang tersedia.

en: Main menu
id: Menu utama

en: - Any -
id: - Apa saja -

en: Items per page
id: Jumlah item per halaman

en: - All -
id: - Semua -

en: « First
id: « Pertama

en: Last »
id: Terakhir »

en: Moderation state
id: Status moderasi

en: Published status
id: Status diterbitkan

en: Find and manage content.
id: Cari dan kelola konten.

en: Footer menu
id: Menu footer

en: Asc
id: Urutan turun

en: Get the actual content from a content revision.
id: Dapatkan konten sesungguhnya dari revisi konten.

en: Find and manage content
id: Cari dan kelola konten

en: Find and moderate content.
id: Menemukan dan memoderasi konten.

en: No moderated content available. Only pending versions of content, such as drafts, are listed here.
id: Tidak ada konten yang dimoderasi. Hanya versi konten yang tertunda, seperti draf, yang dicantumkan di sini.
