Tide Site (2.0.5) - en to oc translation catalogue (33 entries)

en: Title
oc: Títol

en: Status
oc: Estatut

en: Operations
oc: Accions

en: Content
oc: Contengut

en: Author
oc: Autor

en: On
oc: Activat

en: Homepage
oc: Pagina d'acuèlh

en: Reset
oc: Reïnicializar

en: Updated
oc: Mes a jorn

en: User
oc: Utilizaire

en: Content type
oc: Tipe de contengut

en: Page
oc: Pagina

en: Logo
oc: Lògo

en: Off
oc: Desactivat

en: Published
oc: Publicat

en: Filter
oc: Filtrar

en: URL alias
oc: Aliàs d'URL

en: Sort by
oc: Triar per

en: author
oc: autor

en: Unpublished
oc: Pas publicat

en: Slogan
oc: Eslogan

en: Language neutral
oc: Independent de la lenga

en: Offset
oc: Decalatge

en: Domains
oc: Domenis

en: No content available.
oc: Pas cap de contengut disponible.

en: Main menu
oc: Menú principal

en: - Any -
oc: - Tot -

en: Items per page
oc: Elements per pagina

en: - All -
oc: - Tot -

en: Find and manage content.
oc: Busqueu e gestioneu lo contengut.

en: Footer menu
oc: Menú Pè de pagina

en: Master
oc: Maître

en: Get the actual content from a content revision.
oc: Récupérer lo contengut actual dempuèi una revision de contengut.
