Tide Webform (8.x-2.0) - en to hu translation catalogue (25 entries)

en: Title
hu: Cím

en: Submit
hu: Beküldés

en: Content
hu: Tartalom

en: More
hu: Több

en: On
hu: Be

en: Reset
hu: Alaphelyzet

en: Preview
hu: Előnézet

en: Off
hu: Ki

en: Heading
hu: Címsor

en: Normal
hu: Általános

en: Start
hu: Kezdete

en: Complete
hu: Kész

en: Next Page >
hu: Következő oldal &gt;

en: < Previous Page
hu: &lt; Előző oldal

en: < Previous
hu: < Előző

en: Save Draft
hu: Piszkozat mentése

en: Submission saved. You may return to this form later and it will restore the current values.
hu: A beküldés mentése megtörtént. Későbbi látogatás során a jelenlegi értékeket fogja megjeleníteni.

en: Wide
hu: Széles

en: Narrow
hu: Keskeny

en: Back to form
hu: Vissza az űrlaphoz

en: New submission added to [webform:title].
hu: [webform:title] űrlap beküldése megtörtént.

en: Please login to access the uploaded file.
hu: Be kell jelentkezni a feltöltött fájl eléréséhez.

en: [webform_submission:submitted-to]: Submission #[webform_submission:serial]
hu: [webform_submission:submitted-to] űrlap #[webform_submission:serial] beküldése

en: {Empty}
hu: {Üres}

en: Indicates required field
hu: Kötelezően kitöltendő mezőt jelöl
