Tide Webform (8.x-2.0) - en to ja translation catalogue (23 entries)

en: Title
ja: タイトル

en: Submit
ja: 送信

en: Content
ja: コンテンツ

en: More
ja: 続き

en: On
ja: オン

en: Reset
ja: リセット

en: Preview
ja: プレビュー

en: Off
ja: オフ

en: Heading
ja: 見出し1

en: Normal
ja: ノーマル

en: Start
ja: 開始

en: Complete
ja: 完了

en: Next Page >
ja: 次のページ ＞

en: < Previous Page
ja: ＜ 前のページ

en: < Previous
ja: < 前へ

en: Save Draft
ja: 下書きを保存

en: Submission saved. You may return to this form later and it will restore the current values.
ja: 送信は保存されました。後ほどこのフォームに戻ってくると現在の値が保存された状態になっています。

en: Wide
ja: ワイド

en: A partially-completed form was found. Please complete the remaining portions.
ja: 一部のみが完了したフォームが見つかりました。残りの部分を完成させてください。

en: Narrow
ja: 幅狭

en: Please review your submission. Your submission is not complete until you press the "Submit" button!
ja: 送信内容を確認してください。あなたが送信した内容は「送信」ボタンを押すまで完了しません。

en: Advanced elements
ja: 高度な要素

en: Indicates required field
ja: 必須フィールドを示します
