TiendaParaMiPyMe (1.0.0) - en to is translation catalogue (75 entries)

en: Home
is: Forsíða

en: Body
is: Meginmál

en: Status
is: Staða

en: Delete
is: Eyða

en: Content
is: Innihald

en: Author
is: Höfundur

en: Description
is: Lýsing

en: Disabled
is: Óvirkt

en: Enabled
is: Virkt

en: Tags
is: Efnisorð

en: Edit
is: Breyta

en: Reset
is: Endursetja

en: None
is: Engin

en: Center
is: Miðja

en: Settings
is: Stillingar

en: Name
is: Nafn

en: Go to previous page
is: Fara á fyrri síðu

en: Go to next page
is: Fara á næstu síðu

en: Label
is: Merking

en: Save
is: Vista

en: Help
is: Hjálp

en: Default
is: Sjálfgefið

en: Small
is: Lítið

en: View
is: Skoða

en: Audio
is: Hljóð

en: Region
is: Svæði

en: Teaser
is: Úrdráttur

en: Updated
is: Uppfært

en: Layout
is: Útlit

en: ID
is: Kenni

en: Created
is: Stofnað

en: All
is: Allt

en: Page title
is: Titill síðu

en: Block
is: Blokk

en: Page
is: Síða

en: Breadcrumb
is: Leiðsagnarslóð

en: Header
is: Haus

en: Left sidebar
is: Vinstri dálkur

en: Right sidebar
is: Hæri dálkur

en: Footer
is: Fótur

en: Custom
is: Sérsniðið

en: Comment
is: Ummæli

en: Warning
is: Viðvörun

en: Height
is: Hæð

en: Address
is: Heimilisfang

en: Start
is: Hefst

en: End
is: Lýkur

en: Position
is: Staðsetning

en: Original
is: Upprunalegt

en: Sort by
is: Raða eftir

en: Hidden
is: Falið

en: Commerce
is: Verslun

en: Left
is: Vinstri

en: Right
is: Hægri

en: or
is: eða

en: Products
is: Vörur

en: Gray
is: Grár

en: ‹ Previous
is: < Fyrri

en: Next page
is: Næsta síða

en: Anonymous user
is: Ónafngreindur notandi

en: Apply
is: Virkja

en: Go to first page
is: Fara á fremstu síðu

en: Go to last page
is: Fara á öftustu síðu

en: Blue
is: Blár

en: Administrator
is: Kerfisstjóri

en: and
is: og

en: of
is: af

en: Billing Information
is: Greiðsluupplýsingar

en: Items per page
is: Hlutir per síðu

en: The <em>From</em> address in automated e-mails sent during registration and new password requests, and other notifications. (Use an address ending in your site's domain to help prevent this e-mail being flagged as spam.)
is: <em>Frá</em> netfangið er notað í sjálfvirkum skilaboðum og óskum um ný lykilorð. (Notið netfang sem er með sömu endingu og vefurinn til að koma í veg fyrir að skilaboðin verði merkt sem rusl.)

en: Current page
is: Núverandi síða

en: Last page
is: Síðasta síða

en: Primary menu
is: Aðalvalmynd

en: Thank you for your order!
is: Takk fyrir pöntunina!

en: Order Confirmation
is: Staðfesting á pöntun
