TiendaParaMiPyMe (1.0.1) - en to nl translation catalogue (154 entries)

en: Body
nl: Inhoud

en: Delete
nl: Verwijderen

en: Content
nl: Inhoud

en: Author
nl: Auteur

en: Description
nl: Beschrijving

en: Disabled
nl: Uitgeschakeld

en: Enabled
nl: Ingeschakeld

en: Tags
nl: Labels

en: Edit
nl: Bewerken

en: Reset
nl: Opnieuw instellen

en: None
nl: Geen

en: Center
nl: Gecentreerd

en: Settings
nl: Instellingen

en: Name
nl: Naam

en: Go to previous page
nl: Ga naar vorige pagina

en: Go to next page
nl: Ga naar volgende pagina

en: Save
nl: Opslaan

en: Default
nl: Standaard

en: Small
nl: Klein

en: View
nl: Weergeven

en: Region
nl: Gebied

en: Updated
nl: Bijgewerkt

en: Layout
nl: Lay-out

en: Created
nl: Aangemaakt

en: All
nl: Alle

en: Page title
nl: Paginatitel

en: Block
nl: Blok

en: Page
nl: Pagina

en: Breadcrumb
nl: Kruimelpad

en: Header
nl: Kop

en: Left sidebar
nl: Linker zijbalk

en: Right sidebar
nl: Rechter zijbalk

en: Footer
nl: Voet

en: Custom
nl: Aangepast

en: Comment
nl: Reactie

en: Gallery
nl: Album

en: Normal
nl: Normaal

en: Success
nl: Succes

en: Warning
nl: Waarschuwing

en: Height
nl: Hoogte

en: Address
nl: Adres

en: Desc
nl: Aflopend

en: Start
nl: Begin

en: End
nl: Einde

en: Position
nl: Positie

en: Static
nl: Statisch

en: Original
nl: Origineel

en: Sort by
nl: Sorteren op

en: Full
nl: Volledig

en: Authored on
nl: Aangemaakt op

en: Hidden
nl: Verborgen

en: Fixed
nl: Vast

en: Revert
nl: Terugzetten

en: Buttons
nl: Knoppen

en: Left
nl: Links

en: Right
nl: Rechts

en: Red
nl: Rood

en: White
nl: Wit

en: or
nl: of

en: Changed
nl: Gewijzigd

en: Products
nl: Producten

en: Gray
nl: Grijs

en: Purple
nl: Paars

en: ‹ Previous
nl: ‹ Vorige

en: Next ›
nl: Volgende ›

en: Sticky
nl: Vastgeplakt (sticky)

en: Next page
nl: Volgende pagina

en: Anonymous user
nl: Anonieme gebruiker

en: Apply
nl: Toepassen

en: Go to first page
nl: Ga naar eerste pagina

en: Go to last page
nl: Ga naar laatste pagina

en: Double
nl: Dubbel

en: Relative
nl: Relatief

en: Teal
nl: Groenblauw

en: Pink
nl: Roze

en: Dotted
nl: Gestippeld

en: Dashed
nl: Gestreept

en: Solid
nl: Vast

en: Next >
nl: Volgende >

en: Authenticated user
nl: Geverifieerde gebruiker

en: Green
nl: Groen

en: Blue
nl: Blauw

en: Filter by category
nl: Op categorie filteren

en: Orange
nl: Oranje

en: Order by
nl: Sorteer op

en: Administrator
nl: Beheerder

en: Brand
nl: Merk

en: Skip to main content
nl: Overslaan en naar de inhoud gaan

en: and
nl: en

en: Regions
nl: Gebieden

en: Inherit
nl: Overnemen

en: of
nl: van

en: Billing Information
nl: Factuurgegevens

en: Primary tabs
nl: Primaire tabs

en: Secondary tabs
nl: Secundaire tabs

en: Yellow
nl: Geel

en: Light
nl: Licht

en: First sidebar
nl: Eerste zijbalk

en: Primary
nl: Primair

en: Secondary
nl: Secundair

en: Absolute
nl: Absoluut

en: Items per page
nl: Items per pagina

en: Circle
nl: Cirkel

en: Payment Method
nl: Betaalmethode

en: Pagination
nl: Paginering

en: The <em>From</em> address in automated e-mails sent during registration and new password requests, and other notifications. (Use an address ending in your site's domain to help prevent this e-mail being flagged as spam.)
nl: De afzender van automatisch verstuurde e-mails tijdens registratie, verzoeken voor nieuw wachtwoorden en andere systeemberichten. Gebruik een adres dat eindigt op de domeinnaam van de site om te voorkomen dat het bericht als spam wordt aangemerkt.

en: « First
nl: « Eerste

en: Last »
nl: Laatste »

en: Breadcrumbs
nl: Kruimelpad

en: Page top
nl: Bovenkant pagina

en: Page bottom
nl: Onderkant pagina

en: Status messages
nl: Statusberichten

en: Secondary menu
nl: Secundair menu

en: Shipping Information
nl: Verzendinformatie

en: Main page content
nl: Primaire inhoud van de pagina

en: Use tags to group articles on similar topics into categories.
nl: Gebruik tags om artikelen over vergelijkbare onderwerpen in categorieën te groeperen.

en: Current page
nl: Huidige pagina

en: Highlighted
nl: Geaccentueerd

en: Previous page
nl: Vorige pagina

en: Dark
nl: Donker

en: Theme Color
nl: Themakleur

en: Asc
nl: Oplopend

en: Initial
nl: Initieel

en: Full HTML
nl: Volledige HTML

en: Last page
nl: Laatste pagina

en: Primary menu
nl: Primair menu

en: Loading…
nl: Laden...

en: Thank you for your order!
nl: Bedankt voor uw bestelling!

en: Editorial
nl: Redactioneel

en: Default comments
nl: Standaardreacties

en: Allows commenting on content
nl: Staat het reageren op de inhoud toe

en: First page
nl: Eerste pagina

en: Submitted by @author_name on @date
nl: Ingediend door @author_name op @date

en: Primary admin actions
nl: Primaire beheeracties

en: Basic block
nl: Standaardblok

en: A basic block contains a title and a body.
nl: Een standaardblok bevat een titel en een berichttekst.

en: Basic HTML
nl: Eenvoudige HTML

en: Danger
nl: Gevaar

en: Order Confirmation
nl: Bestelbevestiging

en: Order #@number details:
nl: Besteldetails van bestelling #@number:

en: Go to page @key
nl: Ga naar pagina @key

en: A locally hosted audio file.
nl: Een audiobestand gehost op deze website.

en: A locally hosted video file.
nl: Een videobestand gehost op deze website.

en: Remote video
nl: Externe video

en: A remotely hosted video from YouTube or Vimeo.
nl: Een externe video van YouTube of Vimeo.

[ctx: Workflow state label]
en: Archived
nl: Gearchiveerd

[ctx: Workflow state label]
en: Draft
nl: Concept

[ctx: Workflow state label]
en: Published
nl: Gepubliceerd

[ctx: Workflow transition label]
en: Archive
nl: Archiveren

[ctx: Workflow transition label]
en: Restore to Draft
nl: Herstellen naar Concept

[ctx: Workflow transition label]
en: Restore
nl: Herstellen

[ctx: Workflow transition label]
en: Create New Draft
nl: Nieuw concept maken

[ctx: Workflow transition label]
en: Publish
nl: Publiceren

en: An uploaded file or document, such as a PDF.
nl: Een geupload bestand of document, zoals een PDF.
