TiendaParaMiPyMe (1.0.11) - en to tr translation catalogue (134 entries)

en: Home
tr: Anasayfa

en: Body
tr: Gövde

en: Status
tr: Durum

en: Delete
tr: Sil

en: Content
tr: İçerik

en: Author
tr: Yazar

en: Description
tr: Açıklama

en: Disabled
tr: Etkin değil

en: Enabled
tr: Etkin

en: Tags
tr: Etiketler

en: Edit
tr: Düzenle

en: Reset
tr: Sıfırla

en: None
tr: Hiçbiri

en: Center
tr: Merkez

en: Settings
tr: Ayarlar

en: Name
tr: İsim

en: Go to previous page
tr: Önceki sayfaya git

en: Go to next page
tr: Sonraki sayfaya git

en: Label
tr: Etiket

en: Save
tr: Kaydet

en: Help
tr: Yardım

en: Default
tr: Varsayılan

en: Small
tr: Küçük

en: View
tr: Görüntüle

en: Audio
tr: Ses

en: Region
tr: Bölge

en: Teaser
tr: Özet

en: Updated
tr: Güncellenme

en: Layout
tr: Yerleşim

en: Created
tr: Oluşturulma

en: All
tr: Tümü

en: Block
tr: Blok

en: Page
tr: Sayfa

en: Breadcrumb
tr: Sayfa yolu

en: Header
tr: Üst bilgi

en: Left sidebar
tr: Sol sütun

en: Right sidebar
tr: Sağ sütun

en: Footer
tr: Alt bilgi

en: Custom
tr: Özel

en: Comment
tr: Yorum

en: Warning
tr: Uyarı

en: Height
tr: Yükseklik

en: Address
tr: Adres

en: Desc
tr: Azalan

en: Link Color
tr: Bağlantı Rengi

en: Start
tr: Başlangıç

en: End
tr: Bitiş

en: Position
tr: Konum

en: Original
tr: Orjinal

en: Sort by
tr: Sıralama anahtarı

en: Full
tr: Tam

en: Authored on
tr: Oluşturulduğu tarih

en: Hidden
tr: Gizli

en: Commerce
tr: Ticaret

en: Fixed
tr: Sabit

en: Revert
tr: Geri al

en: Buttons
tr: Düğmeler

en: Left
tr: Sol

en: Right
tr: Sağ

en: Info
tr: Bilgi

en: Red
tr: Kırmızı

en: White
tr: Beyaz

en: or
tr: ya da

en: Changed
tr: Değişti

en: Products
tr: Ürünler

en: Gray
tr: Gri

en: Purple
tr: Mor

en: Document
tr: Belge

en: ‹ Previous
tr: ‹ Önceki

en: Next ›
tr: Sonraki ›

en: Sticky
tr: Kalıcı

en: Next page
tr: Sonraki sayfa

en: Anonymous user
tr: Konuk kullanıcı

en: Apply
tr: Uygula

en: Go to first page
tr: İlk sayfaya git

en: Go to last page
tr: Son sayfaya git

en: Relative
tr: Göreceli

en: Pink
tr: Pembe

en: Authenticated user
tr: Kimliği doğrulanmış kullanıcı

en: Green
tr: Yeşil

en: Blue
tr: Mavi

en: Filter by category
tr: Kategoriye göre filtrele

en: Orange
tr: Turuncu

en: Administrator
tr: Yönetici

en: Offset
tr: Başlangıç değeri

en: Skip to main content
tr: Ana içeriğe atla

en: and
tr: ve

en: Inherit
tr: Miras

en: of
tr: /

en: Billing Information
tr: Fatura Bilgisi

en: Primary tabs
tr: Birincil sekmeler

en: Secondary tabs
tr: İkincil sekmeler

en: Yellow
tr: Sarı

en: First sidebar
tr: İlk kenar çubuğu

en: Primary
tr: Birincil

en: Secondary
tr: İkincil

en: Items per page
tr: Sayfa başına öğe sayısı

en: Payment Method
tr: Ödeme Yöntemi

en: Pagination
tr: Sayfalama

en: The <em>From</em> address in automated e-mails sent during registration and new password requests, and other notifications. (Use an address ending in your site's domain to help prevent this e-mail being flagged as spam.)
tr: Kayıt, yeni parola istemi ve diğer bildirimler için gönderilen otomatik postalardaki <em>Gönderen</em> adres bilgisi. (Bu e-postaların spam olarak nitelendirilmemesi için site alan adınız ile biten bir e-posta adresi kullanınız.)

en: « First
tr: « İlk

en: Last »
tr: Son »

en: Page top
tr: Sayfa başı

en: Page bottom
tr: Sayfanın altı

en: Secondary menu
tr: İkincil menü

en: Use tags to group articles on similar topics into categories.
tr: Benzer konulardaki yazıları kategoriler halinde gruplamak için etiketleri kullanın.

en: square
tr: kare

en: Current page
tr: Şu an kullanılan sayfa

en: Highlighted
tr: Vurgulanmış

en: Previous page
tr: Önceki sayfa

en: Asc
tr: Artan

en: Full HTML
tr: Tam HTML

en: Last page
tr: Son sayfa

en: Primary menu
tr: Birincil menü

en: Loading…
tr: Yükleniyor…

en: Default comments
tr: Varsayılan yorumlar

en: Allows commenting on content
tr: İçeriğe yorum yapılabilmesini sağlar

en: First page
tr: İlk sayfa

en: Pre-content
tr: İçerik önü

en: Submitted by @author_name on @date
tr: @date tarihinde @author_name tarafından gönderildi

en: Basic block
tr: Temel blok

en: A basic block contains a title and a body.
tr: Bir temel blok, bir başlık ve metinden oluşur.

en: Basic HTML
tr: Temel HTML

en: Go to page @key
tr: @key. sayfaya git

en: A locally hosted audio file.
tr: Yerel olarak barındırılan bir ses dosyası.

en: A locally hosted video file.
tr: Yerel olarak barındırılan bir video dosyası.

en: Remote video
tr: Uzak video

[ctx: Workflow state label]
en: Archived
tr: Arşivlendi

[ctx: Workflow state label]
en: Draft
tr: Taslak

[ctx: Workflow state label]
en: Published
tr: Yayında

[ctx: Workflow transition label]
en: Archive
tr: Arşiv

[ctx: Workflow transition label]
en: Create New Draft
tr: Yeni Taslak Oluştur

[ctx: Workflow transition label]
en: Publish
tr: Yayınla

en: An uploaded file or document, such as a PDF.
tr: Yüklenmiş dosya veya belge, örneğin bir PDF.
