TiendaParaMiPyMe (1.0.2) - en to fi translation catalogue (137 entries)

en: Home
fi: Etusivu

en: Body
fi: Sisältö

en: Status
fi: Tila

en: Delete
fi: Poista

en: Content
fi: Sisältö

en: Author
fi: Tekijä

en: Description
fi: Kuvaus

en: Disabled
fi: Ei käytössä

en: Enabled
fi: Käytössä

en: Tags
fi: Tagit

en: Edit
fi: Muokkaa

en: Reset
fi: Palauta

en: None
fi: Ei mitään

en: Center
fi: Keskellä

en: Settings
fi: Asetukset

en: Name
fi: Nimi

en: Go to previous page
fi: Siirry edelliselle sivulle

en: Go to next page
fi: Siirry seuraavalle sivulle

en: Label
fi: Tunnus

en: Save
fi: Tallenna

en: Help
fi: Ohje

en: Default
fi: Oletus

en: Small
fi: Pieni

en: View
fi: Näytä

en: Region
fi: Alue

en: Teaser
fi: Lyhennelmä

en: Updated
fi: Päivitetty

en: Layout
fi: Ulkoasu

en: Created
fi: Luotu

en: All
fi: Kaikki

en: Page title
fi: Sivun otsikko

en: Block
fi: Lohko

en: Page
fi: Sivu

en: Breadcrumb
fi: Murupolku

en: Header
fi: Ylätunniste

en: Left sidebar
fi: Vasen sivupalkki

en: Right sidebar
fi: Oikea sivupalkki

en: Footer
fi: Alatunniste

en: Custom
fi: Oma

en: Comment
fi: Kommentti

en: Gallery
fi: Galleria

en: Normal
fi: Normaali

en: Success
fi: Onnistui

en: Warning
fi: Varoitus

en: Height
fi: Korkeus

en: Address
fi: Osoite

en: Start
fi: Alkaa

en: End
fi: Päättyy

en: Position
fi: Sijoitus

en: Original
fi: Alkuperäinen

en: Sort by
fi: Lajittele

en: Full
fi: Kokonainen

en: Authored on
fi: Luotu

en: Hidden
fi: Piilotettu

en: Fixed
fi: Kiinteä

en: Revert
fi: Palauta käyttöön

en: Buttons
fi: Painikkeet

en: Left
fi: Vasemmalla

en: Right
fi: Oikealla

en: Info
fi: Tieto

en: Red
fi: Punainen

en: or
fi: tai

en: Changed
fi: Muuttunut

en: Products
fi: Tuotteet

en: Gray
fi: Harmaa

en: Purple
fi: Violetti

en: ‹ Previous
fi: ‹ Edellinen

en: Next ›
fi: Seuraava ›

en: Sticky
fi: Kiinnitetty

en: Next page
fi: Seuraava sivu

en: Anonymous user
fi: Anonyymi käyttäjä

en: Apply
fi: Käytä

en: Go to first page
fi: Siirry ensimmäiselle sivulle

en: Go to last page
fi: Siirry viimeiselle sivulle

en: Double
fi: Kaksinkertainen

en: Relative
fi: Suhteellinen

en: Teal
fi: Sinivihreä

en: Pink
fi: Vaaleanpunainen

en: Dotted
fi: Pisteet

en: Dashed
fi: Pilkut

en: Solid
fi: Kiinteä

en: Authenticated user
fi: Sisäänkirjautunut käyttäjä

en: Green
fi: Vihreä

en: Blue
fi: Sininen

en: Filter by category
fi: Suodata kategorialla

en: Orange
fi: Oranssi

en: Administrator
fi: Ylläpitäjä

en: Brand
fi: Brändi

en: Skip to main content
fi: Hyppää pääsisältöön

en: and
fi: ja

en: Regions
fi: Alueet

en: Inherit
fi: Peri

en: of
fi: /

en: Billing Information
fi: Laskutustiedot

en: Primary tabs
fi: Ensisijaiset välilehdet

en: Secondary tabs
fi: Toissijaiset välilehdet

en: Yellow
fi: Keltainen

en: Light
fi: Vaalea

en: First sidebar
fi: Ensimmäinen sivupalkki

en: Primary
fi: Ensisijainen

en: Secondary
fi: Toissijainen

en: Absolute
fi: Absoluuttinen

en: Items per page
fi: Merkintöjä sivua kohti

en: Payment Method
fi: Maksutapa

en: Pagination
fi: Sivutus

en: The <em>From</em> address in automated e-mails sent during registration and new password requests, and other notifications. (Use an address ending in your site's domain to help prevent this e-mail being flagged as spam.)
fi: Sähköpostiosoite, joka merkitään automaattisten viestien lähettäjäksi. Viestejä lähetetään esimerkiksi silloin kun käyttäjä rekisteröityy tai tarvitsee uuden salasanan. (Käytä osoitetta, joka päättyy sivustosi domain-nimeen, jottei viestejä merkittäisi roskapostiksi.)

en: « First
fi: « Ensimmäinen

en: Last »
fi: Viimeinen »

en: Breadcrumbs
fi: Murupolku

en: Page top
fi: Sivun yläreunaan

en: Page bottom
fi: Sivun alareuna

en: Status messages
fi: Tilaviestit

en: Secondary menu
fi: Toissijainen valikko

en: Shipping Information
fi: Toimitustiedot

en: Main page content
fi: Pääsivun sisältö

en: Use tags to group articles on similar topics into categories.
fi: Käytä tageja samantyyppisten artikkeleiden luokittelussa kategorioihin.

en: Current page
fi: Tämänhetkinen sivu

en: Highlighted
fi: Korostettu

en: Previous page
fi: Edellinen sivu

en: Dark
fi: Tumma

en: Full HTML
fi: Täysi HTML

en: Last page
fi: Viimeinen sivu

en: Primary menu
fi: Ensisijainen valikko

en: Loading…
fi: Lataa...

en: Thank you for your order!
fi: Kiitos tilauksestasi!

en: Default comments
fi: Oletuskommentit

en: Allows commenting on content
fi: Sallii sisällön kommentoinnin

en: First page
fi: Ensimmäinen sivu

en: Submitted by @author_name on @date
fi: Lähettänyt @author_name @date

en: Primary admin actions
fi: Ensisijaiset ylläpidon toimenpiteet

en: Basic block
fi: Peruslohko

en: A basic block contains a title and a body.
fi: Peruslohko sisältää otsikon ja leipätekstin

en: Basic HTML
fi: Perus-HTML

en: Order Confirmation
fi: Tilausvahvistus

en: Order #@number details:
fi: Tilauksen #@number tiedot:

en: A locally hosted audio file.
fi: Paikallisesti palveltava äänitiedosto.

en: A locally hosted video file.
fi: Paikallisesti palveltava videotiedosto.
