TiendaParaMiPyMe (1.0.6) - en to ar translation catalogue (94 entries)

en: Home
ar: الرئيسية

en: Body
ar: المتن

en: Status
ar: الحالة

en: Delete
ar: حذف

en: Content
ar: المحتوى

en: Author
ar: المؤلف

en: Description
ar: الوصف

en: Disabled
ar: معطل

en: Enabled
ar: مفعل

en: Tags
ar: وسوم

en: Edit
ar: تحرير

en: Reset
ar: إعادة الضبط

en: None
ar: لا شيء

en: Center
ar: المركز

en: Settings
ar: الإعدادات

en: Name
ar: الاسم

en: Go to previous page
ar: الذهاب إلى الصفحة السابقة

en: Go to next page
ar: الذهاب إلى الصفحة التالية

en: Label
ar: التسمية

en: Save
ar: حفظ

en: Help
ar: المساعدة

en: Default
ar: الافتراضي

en: Small
ar: صغير

en: View
ar: عرض

en: Audio
ar: الصوت

en: Region
ar: المنطقة

en: Teaser
ar: موجز

en: Updated
ar: التحديث

en: Layout
ar: التنسيق

en: ID
ar: المعرف ID

en: Created
ar: الإنشاء

en: All
ar: الكل

en: Block
ar: الصندوق

en: Page
ar: الصفحة

en: Breadcrumb
ar: مسار التنقل

en: Header
ar: الترويسة

en: Left sidebar
ar: العمود الجانبي اﻷيسر

en: Right sidebar
ar: العمود الجانبي اﻷيمن

en: Footer
ar: التذييل

en: Custom
ar: مخصص

en: Comment
ar: التعليق

en: Normal
ar: طبيعي

en: Warning
ar: تحذير

en: Height
ar: الارتفاع

en: Address
ar: العنوان

en: Desc
ar: تنازلي

en: Start
ar: البداية

en: End
ar: النهاية

en: Position
ar: الوضع

en: Sort by
ar: الترتيب حسب

en: Full
ar: كامل

en: Authored on
ar: أُنشِئ يوم

en: Hidden
ar: مخفي

en: Fixed
ar: ثابت

en: Revert
ar: استرجع

en: Buttons
ar: الأزرار

en: Left
ar: اليسار

en: Right
ar: اليمين

en: Info
ar: معلومات

en: White
ar: أبيض

en: or
ar: أو

en: Video
ar: فيديو

en: Changed
ar: تم التغير

en: Products
ar: المنتجات

en: Gray
ar: رمادي

en: Document
ar: وثيقة

en: ‹ Previous
ar: ‹ السابق

en: Next ›
ar: التالي ›

en: Sticky
ar: مثبت

en: Next page
ar: الصفحة التالية

en: Anonymous user
ar: مستخدم مجهول

en: Apply
ar: تطبيق

en: Go to first page
ar: الذهاب إلى الصفحة الأولى

en: Go to last page
ar: الذهاب إلى الصفحة الأخيرة

en: Authenticated user
ar: مستخدم موثوق

en: Blue
ar: أزرق

en: Administrator
ar: مدير

en: Offset
ar: الإزاحة

en: Skip to main content
ar: تجاوز إلى المحتوى الرئيسي

en: and
ar: و

en: Inherit
ar: مشتق

en: Primary tabs
ar: التبويبات الأساسية

en: Secondary tabs
ar: التبويبات الفرعية

en: First sidebar
ar: العمود الجانبي اﻷول

en: The <em>From</em> address in automated e-mails sent during registration and new password requests, and other notifications. (Use an address ending in your site's domain to help prevent this e-mail being flagged as spam.)
ar: حقل <em>من</em> في البريد الإلكتروني الآلي المرسل أثناء التسجيل وطلبات كلمات السر الجديدة والإخطارات الأخرى. (استخدم عنوانا ينتهي بنطاق موقعك لتفادي اعتبار هذا البريد سخاما.)

en: Page top
ar: أعلى الصفحة

en: Page bottom
ar: أسفل الصفحة

en: Secondary menu
ar: القائمة الثانوية

en: Highlighted
ar: مبرز

en: Asc
ar: تصاعدي

en: Allows commenting on content
ar: السماح بالتعليق على المحتوى

en: A locally hosted audio file.
ar: ملف صوتي مستضاف محلياً (داخلياً)

en: A locally hosted video file.
ar: ملف فيديو مستضاف محلياً (داخلياً)

en: An uploaded file or document, such as a PDF.
ar: ملف أو مستند تم رفعه ، مثل ملفات بامتداد PDF.
