TiendaParaMiPyMe (1.0.6) - en to cs translation catalogue (109 entries)

en: Home
cs: Domů

en: Body
cs: Text

en: Status
cs: Stav

en: Delete
cs: Smazat

en: Content
cs: Obsah

en: Author
cs: Autor

en: Description
cs: Popis

en: Disabled
cs: Vypnuto

en: Enabled
cs: Zapnuto

en: Tags
cs: Štítky

en: Edit
cs: Upravit

en: None
cs: Žádné

en: Center
cs: Na střed

en: Settings
cs: Nastavení

en: Name
cs: Jméno

en: Go to previous page
cs: Přejít na předchozí stranu

en: Go to next page
cs: Přejít na další stranu

en: Label
cs: Popisek

en: Save
cs: Uložit

en: Help
cs: Nápověda

en: Default
cs: Výchozí

en: Small
cs: Malý

en: View
cs: Zobrazit

en: Teaser
cs: Úvodník

en: Updated
cs: Aktualizováno

en: Created
cs: Vytvořeno

en: All
cs: Vše

en: Block
cs: Blok

en: Page
cs: Stránka

en: Breadcrumb
cs: Drobečková navigace

en: Header
cs: Hlavička

en: Left sidebar
cs: Levý boční panel

en: Right sidebar
cs: Pravý boční panel

en: Footer
cs: Patička

en: Custom
cs: Vlastní

en: Comment
cs: Komentář

en: Normal
cs: Normální

en: Success
cs: Úspěšně dokončeno

en: Warning
cs: Varování

en: Height
cs: Výška

en: Address
cs: Adresa

en: Desc
cs: Sestupně

en: Start
cs: Začátek

en: End
cs: Konec

en: Position
cs: Pozice

en: Original
cs: Původní

en: Sort by
cs: Řadit dle

en: Full
cs: Celé

en: Authored on
cs: Vytvořeno dne

en: Hidden
cs: Skryté

en: Fixed
cs: Pevná

en: Revert
cs: Vrátit

en: Buttons
cs: Tlačítka

en: Red
cs: Červená

en: White
cs: Bílá

en: or
cs: nebo

en: Changed
cs: Změněno

en: Products
cs: Produkty

en: Gray
cs: Šedý

en: ‹ Previous
cs: ‹ Předchozí

en: Next ›
cs: Následující ›

en: Sticky
cs: Přilepení

en: Next page
cs: Následující stránka

en: Anonymous user
cs: Anonym

en: Apply
cs: Použít

en: Go to first page
cs: Přejít na první stranu

en: Go to last page
cs: Přejít na poslední stranu

en: Double
cs: Dvojité

en: Relative
cs: Relativní

en: Authenticated user
cs: Přihlášený uživatel

en: Green
cs: Zelená

en: Blue
cs: Modrý

en: Filter by category
cs: Filtrovat podle kategorie

en: Administrator
cs: Administrátor

en: Offset
cs: Posun

en: Skip to main content
cs: Přejít k hlavnímu obsahu

en: and
cs: a

en: Regions
cs: Regiony

en: of
cs: z

en: Billing Information
cs: Fakturační údaje

en: Primary tabs
cs: Hlavní záložky

en: Secondary tabs
cs: Sekundární záložky

en: Yellow
cs: Žlutá

en: First sidebar
cs: První postranní panel

en: Primary
cs: Primární

en: Secondary
cs: Sekundární

en: Items per page
cs: Položek na stránku

en: Payment Method
cs: Způsob platby

en: The <em>From</em> address in automated e-mails sent during registration and new password requests, and other notifications. (Use an address ending in your site's domain to help prevent this e-mail being flagged as spam.)
cs: Adresa <em>odesílatele</em> v automaticky odesílaných e-mailech, např. při registraci uživatele nebo při požadavku na nové heslo a jiných upozorněních. (Pro snížení pravděpodobnosti, že takové zprávy budou označovány jako spam, použijte adresu z Vaší domény.)

en: « First
cs: « První

en: Last »
cs: Poslední »

en: Breadcrumbs
cs: Drobečková navigace

en: Page bottom
cs: Dolní část stránky

en: Secondary menu
cs: Sekundární menu

en: Shipping Information
cs: Doručovací údaje

en: Use tags to group articles on similar topics into categories.
cs: Použijte tagy pro seskupení článků podle podobných témat v katergoriích

en: Current page
cs: Aktuální stránka

en: Highlighted
cs: Zvýrazněno

en: Previous page
cs: Předchozí stránka

en: Asc
cs: Vzestupně

en: Full HTML
cs: Plné HTML

en: Last page
cs: Poslední stránka

en: Loading…
cs: Načítání…

en: Default comments
cs: Výchozí komentáře

en: Allows commenting on content
cs: Umožňuje komentování obsahu

en: Submitted by @author_name on @date
cs: Napsal uživatel @author_name dne @date

en: Basic block
cs: Základní blok

en: A basic block contains a title and a body.
cs: Základní blok obsahuje nadpis a text.

en: Basic HTML
cs: Základní HTML
