TiendaParaMiPyMe (1.0.6) - en to uk translation catalogue (179 entries)

en: Home
uk: Головна

en: Body
uk: Вміст

en: Status
uk: Стан

en: Delete
uk: Видалити

en: Content
uk: Вміст

en: Author
uk: Автор

en: Description
uk: Опис

en: Disabled
uk: Вимкнено

en: Enabled
uk: Увімкнено

en: Tags
uk: Теґи

en: Edit
uk: Редагувати

en: Reset
uk: Скинути

en: None
uk: Немає

en: Center
uk: По центру

en: Settings
uk: Налаштування

en: Name
uk: Назва (ім'я)

en: Go to previous page
uk: На попередню сторінку

en: Go to next page
uk: До наступної сторінки

en: Label
uk: Мітка

en: Save
uk: Зберегти

en: Help
uk: Довідка

en: Default
uk: Базово

en: Small
uk: Мале

en: View
uk: Перегляд

en: Audio
uk: Звук

en: Region
uk: Область

en: Teaser
uk: Анонс

en: Updated
uk: Оновлено

en: Layout
uk: Макет

en: Created
uk: Створено

en: All
uk: Все

en: Block
uk: Блок

en: Page
uk: Сторінка

en: Breadcrumb
uk: Рядок навіґації

en: Header
uk: Верхній колонтитул

en: Left sidebar
uk: Ліва бічна панель

en: Right sidebar
uk: Права бічна панель

en: Footer
uk: Нижній колонтитул

en: Custom
uk: Власний

en: Comment
uk: Коментар

en: Gallery
uk: Галерея

en: Normal
uk: Звичайне

en: Success
uk: Успіх

en: Warning
uk: Попередження

en: Height
uk: Висота

en: Address
uk: Адреса

en: Desc
uk: Спад

en: Link Color
uk: Колір посилання

en: Start
uk: Початок

en: End
uk: Кінець

en: Banner
uk: Банер

en: Position
uk: Позиція

en: Static
uk: Статичне

en: Original
uk: Оригінал

en: By Category
uk: По категорії

en: Sort by
uk: Впорядкувати за

en: Full
uk: Повністю

en: Authored on
uk: Створено

en: Hidden
uk: Приховано

en: Commerce
uk: Комерція

en: Fixed
uk: Фіксоване

en: Revert
uk: Відновити

en: Buttons
uk: Кнопки

en: Left
uk: Ліворуч

en: Right
uk: Праворуч

en: Info
uk: Інформація

en: Red
uk: Червоний

en: White
uk: Білий

en: or
uk: або

en: Video
uk: Відео

en: Unset
uk: Вимкнено

en: Changed
uk: Змінено

en: Products
uk: Товари

en: Gray
uk: Сірий

en: Purple
uk: Пурпуровий

en: Cyan
uk: Блакитний

en: Document
uk: Документ

en: ‹ Previous
uk: ‹ Попередня

en: Next ›
uk: Наступна ›

en: Sticky
uk: Прикріплені

en: Next page
uk: Наступна сторінка

en: Anonymous user
uk: Анонімний користувач

en: Apply
uk: Застосувати

en: Go to first page
uk: До першої сторінки

en: Go to last page
uk: До останньої сторінки

en: Double
uk: Подвійний

en: Relative
uk: Відносний

en: Teal
uk: Зеленувато-блакитний

en: Pink
uk: Рожевий

en: Border Color
uk: Колір рамки

en: Dotted
uk: Пунктир

en: Dashed
uk: Штрих

en: Solid
uk: Суцільне

en: Groove
uk: Виступ

en: Ridge
uk: Гребінь

en: Inset
uk: Вставка

en: Outset
uk: Накладка

en: Next >
uk: Далі >

en: Authenticated user
uk: Авторизований користувач

en: Green
uk: Зелений

en: Blue
uk: Синій

en: Filter by category
uk: Фільтр за категорією

en: Orange
uk: Помаранчевий

en: Order by
uk: Впорядкувати за

en: Administrator
uk: Адміністратор

en: Brand
uk: Фірма

en: Offset
uk: Зміщення

en: Skip to main content
uk: Перейти до основного вмісту

en: and
uk: та

en: Regions
uk: Області

en: a
uk: з

en: Container Type
uk: Тип контейнера

en: Inherit
uk: Успадковувати

en: of
uk: з

en: Billing Information
uk: Інформація про платника

en: Primary tabs
uk: Основні вкладки

en: Secondary tabs
uk: Другорядні вкладки

en: Yellow
uk: Жовтий

en: Light
uk: Світла

en: First sidebar
uk: Перша бічна панель

en: Indigo
uk: Індиго

en: Primary
uk: Основні

en: Secondary
uk: Вторинне

en: Absolute
uk: Абсолютний

en: Items per page
uk: Елементів на сторінку

en: Circle
uk: Коло

en: Payment Method
uk: Спосіб оплати

en: Pagination
uk: Розбивка на сторінки

en: The <em>From</em> address in automated e-mails sent during registration and new password requests, and other notifications. (Use an address ending in your site's domain to help prevent this e-mail being flagged as spam.)
uk: <em>Від</em> адреси в автоматичних електронних листах під час реєстрації або запитів на нагадування паролів, та інших повідомленнях. (Використовуйте адресу із домену Вашого вебсайту, щоб не потрапити в спам.)

en: « First
uk: « Перша

en: Last »
uk: Остання »

en: Breadcrumbs
uk: Рядки навіґації

en: Custom Color
uk: Інший колір

en: Page top
uk: Верх сторінки

en: Page bottom
uk: Низ сторінки

en: Secondary menu
uk: Другорядне меню

en: Box
uk: Коробка

en: Shipping Information
uk: Інформація для доставки

en: Use tags to group articles on similar topics into categories.
uk: Теґи використовуються для групування статей зі схожими темами в категорії.

en: Current page
uk: Поточна сторінка

en: Highlighted
uk: Виділено

en: Previous page
uk: Попередня сторінка

en: Dark
uk: Темний

en: Asc
uk: Зрост

en: Initial
uk: Початковий

en: Default font
uk: Шрифт за замовчуванням

en: Full HTML
uk: Повний HTML

en: Last page
uk: Остання сторінка

en: Primary menu
uk: Первинне меню

en: Loading…
uk: Завантаження ...

en: Hero
uk: Герой

en: Thank you for your order!
uk: Дякуємо за ваше замовлення!

en: del
uk: видалити

en: Editorial
uk: Редагування

en: Default Colors
uk: Типові кольори

en: Default comments
uk: Коментарі за замовчуванням

en: Allows commenting on content
uk: Дозволяє коментувати матеріали

en: First page
uk: Перша сторінка

en: Pre-content
uk: Перед вмістом

en: Submitted by @author_name on @date
uk: Надіслав: @author_name, дата: @date

en: Basic block
uk: Простий блок

en: A basic block contains a title and a body.
uk: Простий блок складається із заголовка і вмісту.

en: Basic HTML
uk: Простий HTML

en: Order Confirmation
uk: Підтвердження замовлення

en: Order #@number details:
uk: Подробиці замовлення #@number

en: Go to page @key
uk: Перейти на сторінку @key

en: A locally hosted audio file.
uk: Локально розміщуваний аудіофайл.

en: A locally hosted video file.
uk: Локально розміщуваний відеофайл.

en: Remote video
uk: Віддалене відео

en: A remotely hosted video from YouTube or Vimeo.
uk: Віддалено розміщуване відео з YouTube або Vimeo.

[ctx: Workflow state label]
en: Archived
uk: Архівовано

[ctx: Workflow state label]
en: Draft
uk: Чернетка

[ctx: Workflow state label]
en: Published
uk: Опубліковано

[ctx: Workflow transition label]
en: Archive
uk: Архівувати

[ctx: Workflow transition label]
en: Restore to Draft
uk: Відновити до чернетки

[ctx: Workflow transition label]
en: Restore
uk: Відновити

[ctx: Workflow transition label]
en: Create New Draft
uk: Створити нову чернетку

[ctx: Workflow transition label]
en: Publish
uk: Опублікувати

en: An uploaded file or document, such as a PDF.
uk: Викладений файл чи документ, наприклад PDF.
