TiendaParaMiPyMe (1.0.8) - en to ro translation catalogue (113 entries)

en: Home
ro: Acasă

en: Body
ro: Conținut

en: Status
ro: Stare

en: Delete
ro: Șterge

en: Content
ro: Conținut

en: Author
ro: Autor

en: Description
ro: Descriere

en: Disabled
ro: Dezactivat

en: Enabled
ro: Activat

en: Tags
ro: Etichete

en: Edit
ro: Editați

en: Reset
ro: Resetează

en: None
ro: Nimic

en: Center
ro: Centru

en: Settings
ro: Setări

en: Name
ro: Nume

en: Go to previous page
ro: Mergi la pagina anterioară

en: Go to next page
ro: Mergeți la pagina următoare

en: Label
ro: Etichetă

en: Save
ro: Salvare

en: Help
ro: Ajutor

en: Default
ro: Implicit

en: Small
ro: Mic

en: View
ro: Afișează

en: Region
ro: Regiune

en: Updated
ro: Actualizat

en: Layout
ro: Prezentare

en: Created
ro: Creat

en: All
ro: Toate

en: Block
ro: Bloc

en: Page
ro: Pagina

en: Header
ro: Cap

en: Left sidebar
ro: Coloană stânga

en: Right sidebar
ro: Coloană dreapta

en: Footer
ro: Subsol

en: Custom
ro: Personalizat

en: Comment
ro: Comentariu

en: Success
ro: Succes

en: Warning
ro: Avertizare

en: Height
ro: Înălțime

en: Address
ro: Adresă

en: Desc
ro: Descendent

en: End
ro: Sfârşit

en: Position
ro: Poziție

en: Original
ro: Originală

en: Sort by
ro: Sortare după

en: Full
ro: Complet

en: Authored on
ro: Scris pe

en: Hidden
ro: Ascuns

en: Fixed
ro: Fix

en: Revert
ro: Revenire

en: Buttons
ro: Butoane

en: Left
ro: Stânga

en: Right
ro: Dreapta

en: Info
ro: Informație

en: Red
ro: Roșu

en: or
ro: sau

en: Changed
ro: Schimbat

en: Products
ro: Produse

en: Gray
ro: Gri

en: ‹ Previous
ro: ‹ Anterior

en: Next ›
ro: Următor ›

en: Sticky
ro: Lipicios

en: Next page
ro: Pagina următoare

en: Anonymous user
ro: Vizitator

en: Apply
ro: Aplică

en: Go to first page
ro: Mergi la prima pagină

en: Go to last page
ro: Mergeți la ultima pagină

en: Relative
ro: Relativă

en: Authenticated user
ro: Utilizator autentificat

en: Blue
ro: Albastru

en: Offset
ro: Decalaj

en: Skip to main content
ro: Sari la conținutul principal

en: and
ro: și

en: Inherit
ro: Moștenește

en: of
ro: din

en: Billing Information
ro: Informații despre facturare

en: Primary tabs
ro: Filele principale

en: Secondary tabs
ro: Taburi secundare

en: First sidebar
ro: Prima bară laterală

en: Items per page
ro: Elemente pe pagină

en: Payment Method
ro: Metodă de plată

en: Pagination
ro: Paginație

en: The <em>From</em> address in automated e-mails sent during registration and new password requests, and other notifications. (Use an address ending in your site's domain to help prevent this e-mail being flagged as spam.)
ro: Adresa <em>De la</em> folosită pentru trimiterea automată de e-mailuri pe perioada înregistrării şi pentru solicitarea de parole noi şi alte notificări. (Utilizaţi o adresă care să folosească domeniul sitului dumneavoastră pentru a evita ca mesajele să fie considerate spam.)

en: « First
ro: « Primul

en: Last »
ro: Ultimul »

en: Page top
ro: Susul paginii

en: Page bottom
ro: Josul paginii

en: Secondary menu
ro: Meniu secundar

en: Shipping Information
ro: Informații despre transport

en: Use tags to group articles on similar topics into categories.
ro: Folosiți taguri pentru a grupa articolele similare în categorii.

en: Current page
ro: Pagina curentă

en: Highlighted
ro: Evidențiat

en: Previous page
ro: Pagina anterioară

en: Asc
ro: Ascendent

en: Default font
ro: Font implicit

en: Full HTML
ro: HTML complet

en: Last page
ro: Ultima pagină

en: Primary menu
ro: Meniu principal

en: Loading…
ro: Se încarcă...

en: Thank you for your order!
ro: Vă mulțumim pentru comanda dumneavoastră!

en: Default comments
ro: Comentarii implicite

en: Allows commenting on content
ro: Permite adăugarea de comentarii la conținut

en: First page
ro: Prima pagină

en: Pre-content
ro: Pre-conținut

en: Submitted by @author_name on @date
ro: Postat de @author_name la @date

en: Basic block
ro: Bloc de bază

en: A basic block contains a title and a body.
ro: Un bloc de bază conține un titlu și un conținut.

en: Basic HTML
ro: HTML de bază

en: Order #@number details:
ro: Detalii comanda #@number:

en: Go to page @key
ro: Mergeți la pagina @key

en: A locally hosted audio file.
ro: Un fișier audio găzduit local

en: A locally hosted video file.
ro: Un fișier video găzduit local.
