Timefield (1.0.0) - en to de translation catalogue (24 entries)

en: Required
de: Erforderlich

en: Label
de: Beschriftung

en: Sunday
de: Sonntag

en: Monday
de: Montag

en: Tuesday
de: Dienstag

en: Wednesday
de: Mittwoch

en: Thursday
de: Donnerstag

en: Friday
de: Freitag

en: Saturday
de: Samstag

en: 1 Hour
de: 1 Std.

en: Time
de: Zeit

en: Never
de: Nie

en: Fields
de: Felder

en: Duration
de: Dauer

en: Days
de: Tage

en: End Time
de: Endzeit

en: 3 Hours
de: 3 Stunden

en: 2 Hours
de: 2 Std.

en: @name field is required.
de: Das Feld @name ist erforderlich.

en: Time Field
de: Zeitangabenfeld

en: Duration in seconds
de: Dauer in Sekunden

en: Number of summary rows: @rows
de: Anzahl der Zeilen für die Zusammenfassung: @rows

en: 4 Hours
de: 4 Stunden

en: Summary field will always be visible
de: Das Feld für die Zusammenfassung wird immer sichtbar sein
