Timefield (1.0.0) - en to it translation catalogue (17 entries)

en: Required
it: Obbligatorio

en: Label
it: Etichetta

en: Sunday
it: Domenica

en: Monday
it: Lunedì

en: Tuesday
it: Martedì

en: Wednesday
it: Mercoledì

en: Thursday
it: Giovedì

en: Friday
it: Venerdì

en: Saturday
it: Sabato

en: Time
it: Data e ora

en: Never
it: Mai

en: Fields
it: Campi

en: Optional
it: Opzionale

en: Duration
it: Durata

en: Days
it: Giorni

en: @name field is required.
it: Il campo @name è obbligatorio.

en: Number of summary rows: @rows
it: Numero di righe del sommario: @rows
