Timestamp Range (8.x-1.0) - en to uk translation catalogue (7 entries)

en: Start date
uk: Початкова дата

en: End date
uk: Кінцева дата

en: Field types
uk: Типи полів

en: Format: %format. Leave blank to use the time of form submission.
uk: Формат: %format. Залиште порожнім для використання часу зберігання форми.

en: Date separator
uk: Роздільник дат

en: The string to separate the start and end dates
uk: Рядок, що відокремлює початкову та кінцеву дати

en: Separator: %separator
uk: Роздільник: %separator
