Timetable cron (8.x-1.0-beta1) - en to fil translation catalogue (5 entries)

en: Status
fil: Kalagayan

en: Delete
fil: Tanggalin

en: Description
fil: Paglalarawan

en: Yes
fil: Oo

en: No
fil: Hindi
