Translation Management Tool (8.x-1.0-beta1) - en to he translation catalogue (119 entries)

en: Title
he: כותרת

en: user
he: משתמש

en: delete
he: מחיקה

en: Status
he: מצב

en: Default action
he: פעולת ברירת מחדל

en: Delete
he: מחיקה

en: Submit
he: שלח

en: Operations
he: פעולות אפשריות

en: Content
he: תוכן

en: Type
he: סוג

en: Author
he: מחבר/ת

en: Closed
he: סגור

en: List
he: רשימה

en: Cancel
he: ביטול

en: Description
he: תיאור

en: Language
he: שפה

en: Action
he: פעולה

en: File
he: קובץ

en: Search
he: חיפוש

en: Reset
he: איתחול

en: None
he: ללא

en: Display settings
he: הגדרות תצוגה

en: Test
he: בדיקה

en: Message
he: הודעה

en: - None -
he: - ללא -

en: none
he: ללא

en: Settings
he: הגדרות

en: Name
he: שם

en: Import
he: יבוא

en: Node ID
he: מזהה פריט תוכן

en: Label
he: תווית

en: Save
he: שמירה

en: Default
he: ברירת מחדל

en: View
he: צפיה

en: Manage
he: ניהול

en: Unassign
he: בטל הקצאה

en: Unassigned
he: לא משוייך

en: Assigned
he: מוקצה

en: Unknown
he: לא ידוע

en: User
he: משתמש

en: Created
he: נוצר

en: Node
he: פריט תוכן

en: All
he: הכל

en: Active
he: פעיל

en: Submitted
he: נשלח

en: Block
he: בלוק

en: Page
he: דף

en: Never
he: אף פעם

en: To
he: אל

en: From
he: מאת

en: Locale
he: תרגום

en: N/A
he: -ללא-

en: configure
he: הגדרות

en: Amount
he: כמות

en: Add to cart
he: הוספה לסל הקניות

en: State
he: מצב

en: Desc
he: יורד

en: Owner
he: בעלים

en: Table
he: טבלה

en: Checkout
he: לרכישה

en: Sort by
he: מיון לפי

en: Pending
he: ממתינות

en: Key
he: מפתח

en: French
he: צרפתית

en: Messages
he: מסרים

en: Sources
he: מקורות

en: ‹ previous
he: ‹ לעמוד הקודם

en: next ›
he: לעמוד הבא ›

en: Source
he: מקור

en: Accepted
he: התקבלו

en: Select list
he: רשימת בחירה

en: Source type
he: סוג מקור

en: Immediately
he: מיידית

en: Not available
he: לא זמין

en: Reference
he: רפרנס

en: Plugin
he: פלאגין

en: Cart
he: סל קניות

en: Changed
he: השתנה

en: Completed
he: נשלם

en: ‹ Previous
he: ‹ הקודם

en: Next ›
he: הבא ›

en: Review
he: סקירה

en: Finished
he: סיום

en: Reason
he: סיבה

en: Apply
he: החל

en: Assign
he: שייך

en: Not translated
he: לא מתורגם

en: Variables
he: משתנים

en: Translated
he: מתורגם

en: Translation
he: תרגום

en: « first
he: « לעמוד הראשון

en: last »
he: לעמוד האחרון »

en: Offset
he: היסט

en: German
he: גרמנית

en: Machine name
he: שם מכונה

en: Data
he: נתונים

en: Any
he: הכל

en: Finish
he: סיום

en: Download method
he: שיטת הורדת קבצים

en: unassign
he: בטל הקצאה

en: Untranslated
he: לא מתורגם

en: Translate
he: תרגום

en: Embed
he: הטמעה

en: Checkout settings
he: הגדרות רכישה - checkout

en: Text settings
he: הגדרות טקסט

en: Assign to
he: הקצה ל-

en: Source language
he: שפת מקור

en: Outdated
he: מיושן

en: Items per page
he: פריטים לעמוד

en: - All -
he: - הכל -

en: Workflow settings
he: הגדרות workflow

en: « First
he: « הראשון

en: Last »
he: העמוד האחרון »

en: Remove selected
he: הסרת הנבחרים

en: Operations links
he: קישורים תפעוליים

en: Bulk update
he: עדכון גורף

en: Asc
he: סדר עולה

en: Not translatable
he: לא ניתן לתרגום

en: Master
he: מאסטר
