Translation Management Tool (8.x-1.0-beta2) - en to sl translation catalogue (64 entries)

en: Home
sl: Domov

en: Title
sl: Naslov

en: user
sl: uporabnik

en: delete
sl: izbriši

en: Status
sl: Stanje

en: Default action
sl: Privzeta akcija

en: Delete
sl: Izbriši

en: Submit
sl: Pošlji

en: Operations
sl: Operacije

en: Content
sl: Vsebine

en: Type
sl: Tip

en: Closed
sl: Zaprto

en: List
sl: Seznam

en: Cancel
sl: Prekliči

en: Description
sl: Opis

en: Language
sl: Jezik

en: Administration
sl: Upravljanje

en: Action
sl: Akcija

en: File
sl: Datoteka

en: Search
sl: Išči

en: Reset
sl: Ponastavi

en: None
sl: Brez

en: Message
sl: Sporočilo

en: none
sl: nič

en: Settings
sl: Nastavitve

en: Name
sl: Ime

en: Import
sl: Uvozi

en: Label
sl: Oznaka

en: Save
sl: Shrani

en: Default
sl: Privzeto

en: View
sl: Prikaži

en: Unassign
sl: Izključi

en: Unknown
sl: Neznan

en: User
sl: Uporabnik

en: Created
sl: Ustvarjeno

en: Node
sl: Vozlišče

en: All
sl: Vsi

en: Active
sl: Aktiven

en: Block
sl: Blok

en: Page
sl: Stran

en: Never
sl: Nikoli

en: To
sl: Za

en: From
sl: Od

en: N/A
sl: N/D

en: configure
sl: nastavi

en: Items
sl: Notice

en: Owner
sl: Lastnik

en: Table
sl: Tabela

en: Pending
sl: Čaka

en: Key
sl: Ključ

en: French
sl: Francoščina

en: Sources
sl: Viri

en: ‹ previous
sl: ‹ prejšnja

en: next ›
sl: naslednja ›

en: Finished
sl: Končano

en: Not translated
sl: Ni prevedeno

en: « first
sl: « prva

en: last »
sl: zadnja »

en: Machine name
sl: Strojno ime

en: Any
sl: Katerokoli

en: Download method
sl: Prenos datotek

en: Translate
sl: Prevodi

en: Fail
sl: Neuspeh

en: Workflow settings
sl: Nastavitve poteka dela
