Translation Management Tool (8.x-1.0-beta3) - en to ro translation catalogue (130 entries)

en: Home
ro: Acasă

en: Title
ro: Titlu

en: user
ro: utilizator

en: Status
ro: Stare

en: Default action
ro: Acțiunea implicită

en: Delete
ro: Șterge

en: Submit
ro: Trimite

en: Operations
ro: Operațiuni

en: Content
ro: Conținut

en: Type
ro: Tip

en: Closed
ro: Închis

en: List
ro: Listă

en: Cancel
ro: Anulare

en: Description
ro: Descriere

en: Language
ro: Limba

en: Administration
ro: Administrare

en: Currency
ro: Monedă

en: Action
ro: Acțiune

en: Tags
ro: Etichete

en: File
ro: Fișier

en: Search
ro: Căutare

en: Reset
ro: Resetează

en: None
ro: Nimic

en: Display settings
ro: Setări de afișare

en: Message
ro: Mesaj

en: - None -
ro: - Niciuna -

en: none
ro: nimic

en: Settings
ro: Setări

en: Name
ro: Nume

en: Node ID
ro: ID Nod

en: Label
ro: Etichetă

en: Preview
ro: Previzualizare

en: Save
ro: Salvare

en: Default
ro: Implicit

en: View
ro: Afișează

en: Manage
ro: Administrați

en: Unassign
ro: Dealocare

en: Assigned
ro: Atribuit

en: Unknown
ro: Necunoscut

en: States
ro: Stări

en: User
ro: Utilizator

en: Created
ro: Creat

en: Node
ro: Nod

en: All
ro: Toate

en: Active
ro: Activ

en: Submitted
ro: Trimis

en: Block
ro: Bloc

en: Page
ro: Pagina

en: Never
ro: Niciodată

en: To
ro: Către

en: From
ro: De la

en: Filter
ro: Filtru

en: N/A
ro: N/D

en: configure
ro: configurează

en: Items
ro: Articole

en: Amount
ro: Suma

en: Add to cart
ro: Adaugă în coş

en: State
ro: Status

en: Desc
ro: Descendent

en: Inactive
ro: inactiv

en: Owner
ro: Proprietar

en: Table
ro: Tabel

en: Item count
ro: Număr valori

en: Checkout
ro: Casă

en: Provider
ro: Furnizor

en: Clone
ro: Clonare

en: Expose
ro: Expune

en: Sort by
ro: Sortare după

en: Pending
ro: În așteptare

en: Key
ro: Cheie

en: French
ro: Franceză

en: Messages
ro: Mesaje

en: Sources
ro: Surse

en: ‹ previous
ro: ‹ anterior

en: next ›
ro: următor ›

en: Source
ro: Sursă

en: Accepted
ro: Admis

en: Select list
ro: Listă selecție

en: Source type
ro: Tip sursă

en: Not available
ro: Nu e disponibil

en: Reference
ro: Referință

en: Cart
ro: Coş

en: Changed
ro: Schimbat

en: Completed
ro: Finalizată

en: ‹ Previous
ro: ‹ Anterior

en: Next ›
ro: Următor ›

en: Review
ro: Verificare

en: Finished
ro: Finalizat

en: Apply
ro: Aplică

en: Assign
ro: Alocare

en: Not translated
ro: Netradus

en: Variables
ro: Variabile

en: Translated
ro: Tradus

en: Translation
ro: Traducere

en: « first
ro: « primul

en: last »
ro: ultimul »

en: Offset
ro: Decalaj

en: German
ro: Germană

en: Machine name
ro: Numele mașinii

en: Data
ro: Dată

en: About
ro: Despre

en: Download method
ro: Metoda de descărcare

en: Suggestions
ro: Sugestii

en: Untranslated
ro: Netradus

en: Translate
ro: Traducere

en: Embed
ro: Încorporat

en: Checkout settings
ro: Opţiuni casă

en: Fail
ro: Eşuat

en: In progress
ro: În desfășurare

en: Text settings
ro: Setări text

en: Drupal user
ro: Utilizator Drupal

en: Source language
ro: Limbă sursă

en: - Any -
ro: - Oricare -

en: Items per page
ro: Elemente pe pagină

en: - All -
ro: - Toate -

en: Workflow settings
ro: Setări flux

en: Item ID
ro: ID-ul elementului

en: « First
ro: « Primul

en: Last »
ro: Ultimul »

en: Remove selected
ro: Eliminați ceea ce e selectat

en: Progress
ro: Progres

en: Bulk update
ro: Actualizare în masă

en: Asc
ro: Ascendent

en: Master
ro: Expert

en: The node UUID.
ro: UUID-ul nodului.

en: Performance settings
ro: Setări de performanță

en: With selection
ro: Cu cele selectate

en: Replace variables
ro: Înlocuire variabile

en: Simple configuration
ro: Configurare simplă

en: Basic HTML
ro: HTML de bază
