Translation Management Tool (8.x-1.0-rc2) - en to bo translation catalogue (96 entries)

en: Home
bo: གཙོ་ངོས

en: Title
bo: ཁ་བྱང

en: user
bo: སྤྱོད་མཁན

en: Status
bo: གནས་སྟངས

en: Delete
bo: བསུབ་པ

en: Submit
bo: ཡར་སྤྲོད

en: Operations
bo: སྤྱོད་སྟངས

en: Content
bo: ནང་དོན

en: Type
bo: རིགས

en: Closed
bo: ཁ་བརྒྱབ་ཟིན

en: List
bo: མིང་ཐོ

en: Cancel
bo: ཕྱིར་འཐེན

en: Description
bo: གསལ་བཤད

en: Language
bo: སྐད་རིགས

en: Administration
bo: དོ་དམ

en: Action
bo: བྱ་འགུལ

en: Tags
bo: དབྱེ་རྟགས

en: File
bo: ཡིག་ཆ

en: Search
bo: འཚོལ

en: Reset
bo: བསྐྱར་སྒྲིག

en: None
bo: མེད།

en: Display settings
bo: འཆར་སྟངས་སྒྲིག་འགོད

en: Test
bo: ཚོད་ལྟ

en: Message
bo: ཆ་འཕྲིན

en: - None -
bo: - མེད། -

en: none
bo: མེད

en: Settings
bo: སྒྲིག་འགོད

en: Name
bo: མིང

en: Import
bo: ནང་འདྲེན

en: Node ID
bo: སྦྲེལ་གནས་ཀྱི་ཨང་རྟགས

en: Label
bo: ཁ་བྱང

en: Preview
bo: སྔོན་ལྟ

en: Save
bo: ཉར་ཚགས

en: Default
bo: སྔར་ཡོད

en: View
bo: ལྟ་ཞིབ

en: Manage
bo: དོ་དམ།

en: Unassign
bo: ཕྱིར་འཐེན་བྱེད

en: Unknown
bo: རྒྱུས་མེད་པ

en: User
bo: སྤྱོད་མཁན

en: Created
bo: གསར་འཛུགས་བྱས་ཟིན

en: Node
bo: སྦྲེལ་གནས

en: All
bo: ཡོངས

en: Active
bo: སྤྱོད་ཆོག་པ

en: Submitted
bo: ཡར་སྤྲད་ཟིན

en: Block
bo: ལྷུ་ལག

en: Page
bo: དྲ་ངོས

en: Never
bo: ནམ་ཡང་མི་བྱེད

en: To
bo: སྐུར་ས

en: Filter
bo: ཚགས་རྒྱག

en: Locale
bo: རང་ལུགས

en: Normal
bo: སྤྱིར་བཏང

en: configure
bo: སྒྲིག་འགོད

en: Items
bo: དོན་ཚན

en: State
bo: （ཞིང་། /ཁུལ། /དམིགས་ཁུལ།）

en: Desc
bo: ཇེ་དམའ

en: Owner
bo: བདག་པོ

en: Table
bo: རེའུ་མིག

en: Clone
bo: བསྐྱར་བཟོ

en: Sort by
bo: གོ་རིམ་གཞི་འཛིན་ས།

en: Pending
bo: ཞིབ་བཤེར་བྱེད་པ་སྒུག་པ།

en: Key
bo: གནད་ཚིག

en: French
bo: ཧྥ་རན་སེའི་སྐད།

en: Messages
bo: བརྡ་འཕྲིན

en: Sources
bo: ཁུངས

en: ‹ previous
bo: ‹ སྔོན་མ

en: next ›
bo: འོག་མ ›

en: Source
bo: ཁུངས

en: Select list
bo: མིང་ཐོ་གདམ་པ

en: Changed
bo: བསྒྱུར་ཚར

en: Finished
bo: ལེགས་གྲུབ་བྱུང་བ།

en: Apply
bo: རེ་ཞུ།

en: Assign
bo: སྒྲིག་པ

en: Not translated
bo: ཡིག་སྒྱུར་བྱས་མེད

en: Variables
bo: འགྱུར་གྲངས

en: Translated
bo: ལོ་ཙྰ་བྱས་ཚར།

en: Translation
bo: ཡིག་སྒྱུར

en: « first
bo: « ངོས་དང་པོ

en: last »
bo: ངོས་རྗེས་མ »

en: Offset
bo: ཁ་གསབ

en: Machine name
bo: འཕྲུལ་འཁོར་གྱི་མིང

en: Data
bo: གཞི་གྲངས

en: Finish
bo: མཇུག་རྫོགས

en: About
bo: གསལ་བཤད

en: Translate
bo: ཡིག་བསྒྱུར་བྱེད

en: Embed
bo: ནང་འཛུགས་བྱེད་པ

en: Fail
bo: མ་འགྲུབ་པ

en: Drupal user
bo: Drupal སྤྱོད་མཁན།

en: - Any -
bo: - གང་རུང-

en: Outdated
bo: དུས་ཡོལ་ཟིན་པ

en: Items per page
bo: ངོས་རེ་རེིའི་ནང་ཚན་གྱི་གྲངས

en: - All -
bo: - ཡོངས-

en: Item ID
bo: ནང་ཚན་གྱི་ཨང་རྟགས

en: Progress
bo: སྒྲུབ་ཚད།

en: Bulk update
bo: འབོར་དུ་གསར་སྒྱུར།

en: Asc
bo: ཇེ་མཐོ

en: Master
bo: གཙོ་འཛིན
