Translation Management Tool (8.x-1.0-rc2) - en to ur translation catalogue (44 entries)

en: Home
ur: مرکز

en: Title
ur: عنوان

en: user
ur: صارف

en: Status
ur: حالت

en: Default action
ur: پہلے سے طے شدہ کارروائی

en: Delete
ur: حذف کریں

en: Submit
ur: جمع کرائیں

en: Operations
ur: معاملات

en: Content
ur: متن

en: Type
ur: قِسم

en: Closed
ur: بند کردیا گیا

en: List
ur: فہرست

en: Cancel
ur: منسوخ کریں

en: Description
ur: وضاحت

en: Language
ur: زبان

en: Administration
ur: تنظیم

en: Currency
ur: کرنسی

en: Action
ur: ایکشن

en: Search
ur: تلاش

en: - None -
ur: - کوئی بھی نہیں -

en: none
ur: کوئی نہیں

en: Settings
ur: ترتیبات

en: Import
ur: درآمد کریں

en: Label
ur: عنوان

en: Save
ur: محفوظ کریں

en: Default
ur: طے شدہ

en: View
ur: مشاہدہ کریں

en: Block
ur: بلاک

en: Filter
ur: فلٹر

en: Normal
ur: عمومی

en: configure
ur: ترتیب دیں

en: Items
ur: سرخیاں

en: Provider
ur: سہولت کار

en: Sort by
ur: کی طرف سے  کی گئی مرتب سازی

en: French
ur: فرانسیسی

en: Sources
ur: ذرائع

en: ‹ previous
ur: › گزشتہ

en: next ›
ur: اگلا>

en: ‹ Previous
ur: › گزشتہ

en: Finished
ur: ختم شد

en: « first
ur: » ابتدائی

en: last »
ur: آخری »

en: German
ur: جرمن

en: « First
ur: » ابتدائی
