Translation Management Tool (8.x-1.11) - en to bn translation catalogue (49 entries)

en: Home
bn: নীড়পাতা

en: Title
bn: শিরোনাম

en: user
bn: ব্যবহারকারী

en: Status
bn: স্ট্যাটাস

en: Delete
bn: মুছে ফেল

en: Operations
bn: কার্যাবলী

en: Content
bn: কনটেন্ট

en: Type
bn: টাইপ

en: Closed
bn: বন্ধ

en: Cancel
bn: বাতিল

en: Description
bn: বিবরণ

en: Language
bn: ভাষা

en: Administration
bn: প্রশাসন

en: Tags
bn: ট্যাগ

en: File
bn: ফাইল

en: Search
bn: অনুসন্ধান

en: None
bn: একটিও নয়

en: Display settings
bn: প্রদর্শন সংক্রান্ত সেটিংস

en: Message
bn: বার্তা

en: - None -
bn: - একটিও নয় -

en: none
bn: একটিও নয়

en: Settings
bn: সেটিংস

en: Name
bn: নাম

en: Import
bn: আমদানী

en: Preview
bn: প্রাক-প্রদর্শন

en: Save
bn: সংরক্ষণ

en: Default
bn: ডিফল্ট

en: View
bn: প্রদর্শন

en: Unknown
bn: অজ্ঞাত

en: User
bn: ব্যবহারকারী

en: All
bn: সমস্ত

en: Active
bn: সক্রিয়

en: Block
bn: ব্লক

en: Never
bn: কখনোই নয়

en: To
bn: বরাবর

en: Filter
bn: ফিল্টার

en: Items
bn: আইটেমসমূহ

en: Table
bn: টেবিল

en: French
bn: ফরাসী

en: Sources
bn: উৎস

en: ‹ previous
bn: ‹ পূর্ববর্তী

en: next ›
bn: পরবর্তী ›

en: Finished
bn: সম্পাদিত

en: « first
bn: « প্রথম

en: last »
bn: শেষ »

en: German
bn: জার্মান

en: Machine name
bn: মেশিনের নাম

en: About
bn: সম্পর্কে

en: Translate
bn: অনুবাদ
